Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Thread: drivere 2008 r2

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit drivere 2008 r2

    Care varianta de drivere de pe site functioneaza pe windows 2008 r2 x64 ca am incercat cele 2 noi pentru win 7 x64 si nici un rezultat.

    Se pare ca e o problema mare cu driverele astea in a-l gasi pe cel potrivit nu de alta dar pe xp merge brici, in win 7 am dezinstalat si instalat ca nebunu ca nu gaseam combinatia corecta doar 2 luni mi-a luat pana am nimerit si respectand toate instructiunile de pe ftp. Iar acuma ma vad in acelasi impas am 2 saptamani in care incerc toate combinatiile de la driverele postate pe ftp si nu reusesc sa fac ca programul sa vada cheia pe un server 2800r2, adevarul e ca dc vreau sa folosec o masina adevarata nu pot ca structurarea si modul in care sunt postate driverele pe ftp nu imi permit sa le gasesc pe cele care trebuie. Apropo pe site nici nu apar cele de server 2008r2 postate pe undeva, or fi secret de stat? Sper sa reusesc mai repede decat pe laptop.
    Ultima oara editat dealexadi; 29 May 2013 la 22:58

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Buna ziua,

    pentru Win2008 driverul potrivit il gasiti pe ftp.winmentor.ro\WinMentor\Tools\Drivere HASP & TOOLS\Driver HASP-HL pt WINDOWS 32 si 64-bit\Sentinel_LDK_Run-time_setup.zip\

    Pentru a functiona cheie monopost va trebui sa copiati si fisierul haspms32.dll in winment.

    Inainte de instalarea driverului verificati daca contul de administrator este activat. Sunt dese cazurile cand dupa instalarea sistemului de operare Utilizatorul Administrator ramane cu bifa pe "Account is disabled". Va trebui sa debifati si sa restartati sistemul.

    O zi buna!

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Merci mult. Ametisem de cat instalasem si dezinstalasem. Am dezinstalat toate driverele, am dat un restart la pc, dupa care am reinstalat si am restartat ca sa fiu sigur ca nu e nici o problema, cu toate ca mergea si fara ultimul restart.
    Un weekend placut.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •