Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema.
In aprilie 2012 am achizitionat o cladire prin leasing financiar, pe care am inregistrat-o prin modulul comercial - leasing financiar, mi-a facut inregistrarea corect 212 = 167.Acum mi-am dat seama ca in valoarea cladirii este inclusa si valoarea terenului pe care eu nu l-am inregistrat, deoarece nu aparea separat in contract ca si valoare.Am vrut sa corectez, in sensul sa diminuez valoarea cladirii si sa inreg si terenul.Mai intai am dat modificare de pret la cladire si apoi am facut marire de stoc pentru teren. Am intrat in mijloace fixe am rezolvat cladirea, cei drept am intrat pe val noua si i-am modificat si amortizarea cumulata, astfel incat pe amortizare curenta sa-mi inreg corect conform valorii diminuate. Am verificat si in reg inv imi iesise exact cum ar fi trebuit inreg, urmand ca apoi sa corectez 6811 si 2812 prin nota. cand am inchis decembrie mi-a disparut de tot cladirea. Ce am gresit? Din cauza ca aveam luni deschise dupa, mi-a facut asa ceva? modificarile la mijloace fixe se fac doar la ultima luna deschisa?
Multumesc.