Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    7

    Implicit Declaratii concedii medicale

    Am o problema cu declaratia de concedii medicale, mi-o respinge la Casa de Sanatate pe motiv ca anexa 1 nu este in concordanta cu anexa 2. Am o persoana in concediu medical care are 2 certificate de concediu medical. In anexa 1 apare 1 singur caz, cei de la CASS spun ca trebuie sa apara 2 cazuri cu toate ca este vorba de o singura persoana care este in concediu. Ce ar trebui sa fac ca sa apara si*in anexa 1 doua cazuri?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Smile declaratie cb

    Raspunsul ar fi ca la generarea declaratiilor, in casuta din stanga Mod de calcul nr cazuri sa bifati Nr certificate in loc de Nr angajati. Nr de cazuri din anexa 1 va fi identic cu nr de cazuri din anexa 2.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    22

    Implicit

    In momentul cand faceti rezolvarea concediului medical pe macheta de "Indemnizatii asigurari /sociale", trebuie sa va creati doua linii cate una pentru fiecare certificat medical pe care il aveti (daca am inteles bine este o persoana cu doua certificate) - in detaliu - Tip Asig. / Baza de calcul/ zile/ valoare ...etc (in josul machetei)

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit pt Marius

    Da, de fiecare data mentorul iti da posibilitatea de a face doua linii la rezolvarea medicalului, pentru fiecare certificat in parte, asa e corect, dar tocmai de aici pleaca problema pe care a ridicat-o Daniel, la declaratii cb apare 1 singur caz in anexa 1 si doua cazuri in anexa 2. De asta solutia este sa selecteze nr de certificate.

  5. #5
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua.
    Cum inregistrez in winmentor un medical care nu se plateste ( nu are stagiu)?

    Multumesc.


    Am rezolvat. Am pus media zilnica =0, zile angajator/asig =0; valoare = 0. Este OK? Declaratia s-a validat.
    Ultima oara editat deGabi68; 04 December 2019 la 09:21

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    da, este ok cu zile 0, ii intereseaza doar datele medicalului.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •