Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    3

    Implicit TVA nedeductibil aferent combustibil auto BF

    In perioada ianuarie-iunie 2012 am inregistrat bonurile fiscale de combustibilul auto prin modulul Intrari -Bonuri fiscale/Chitante. 50% din cheltuiala cu combustibilul era deductibila la calculul impozitului pe profit si 50% nedeductibil.
    Pentru cheltuiala nedeductibila, Winmentor calcula si nota contabila pentru TVA-ul aferent cheltuielii nedeductibile: 602.02.03=442.06, in cazul meu 602.02.03 fiind cheltuiala cu combustibilul nedeductibila.

    Acum versiunea de Winmentor pe care o am este 709.18 si dupa ce am redeschis lunile ianuarie - iunie 2012, si am salvat fiecare din cele 6 luni prin Service - Avarie - Refacere stocuri/solduri s-a generat mesajul "Cont debitor necunoscut" si in paranteaza este mentionat fiecare BF inregistrat pentru achizitia de combustibil.
    De asemenea, rulajul contului 602.02.03 s-a diminuat cu aceste sume si cand vizualizez nota contabila pentru BF combustibil, contul debitor pentru nota contabila 602.02.03=442.06 lipseste.
    Ma puteti ajuta sa remediez acesta problema?
    Va multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    3

    Implicit

    Intre timp am aflat rezolvarea. Pentru cei care se confrunta cu aceasta problema: Diverse/ Constante generale Mentor/06.TVA - modificare/TVA-ul nedeductibil se inregistreaza - in pretul de inregistrare.
    Numai bine!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •