Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 26
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Am pus pe site si versiunea 140 pentru declaratii.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit Jurnale cumparari si vanzari

    La o licenta varianta standard cu windows7 pe 32 de biti jurnalele de cumparari si vanzari nu s-au actualizat. Raman in forma Jurnal cumparari/vanzari UE-A4 indiferent daca se incearca incarcarea listelor care vin cu ultimul kit.

    Pana in decembrie 2012 inclusiv aceasta forma de jurnale functioneaza insa din ianuarie 2013 nu se incarca decat cu lista facturilor, care apar cu valoarea zero (in afara de cele fara TVA).

    Am mai discutat cu alte persoane care folosesc varianta standard si au aceeasi problema. Exista o procedura manuala de actualizare a listelor pentru varianta standard?

  3. #13
    Data inscrierii
    December 2010
    Locatie
    bacau
    Posturi
    71

    Implicit

    Procedura de actualizare este sa intrati pe configurari, configurare coloane si sa luati de la coloane neafisate ceea ce va trebuie, sa "cosmetizati" putin capul de tabel si sa aranjati totul in ordinea corespunzatoare.Ordinea o gasiti in formularele de pe site de unde ati descarcat arhiva de mentor. Cel putin eu asa m-am chinuit, nu am gasit alta solutie pentru versiunea standard.

  4. #14
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Am facut niste printscreenuri privind corespondenta dintre tabel si coloanele afisate. Sper sa ajute. Jurnalul de cumparari.

  5. #15
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Si jurnalul de vanzari.

  6. #16
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Si capul de tabel marit.

  7. #17
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit Jurnale de refacut

    Citat Original a fost postat de danyela Vezi Post
    Procedura de actualizare este sa intrati pe configurari, configurare coloane si sa luati de la coloane neafisate ceea ce va trebuie, sa "cosmetizati" putin capul de tabel si sa aranjati totul in ordinea corespunzatoare.Ordinea o gasiti in formularele de pe site de unde ati descarcat arhiva de mentor. Cel putin eu asa m-am chinuit, nu am gasit alta solutie pentru versiunea standard.
    Se pare ca e singura solutie pentru cei care se bucura de varianta standard. Corespondentele pentru coloanele noi sunt mai jos. Intre timp au aparut si imagini pe forum.

    • Operatii exigibile > Total cu TVA
    • Operatii neex. - Valoare > Rest obligatie luna precedenta
    • Operatii neex. - Baza TVA > Baza TVA obligatie
    • Operatii neex. - TVA neex. > TVA neex. obligatie
    • Rest neex./de incasat - Valoare > Rest plata din care
    • Rest neex./de incasat - din care TVA > Rest TVA neex.
    • Sold neex. - Valoare > Sold final factura
    • Sold neex. - din care TVA > Sold final TVA neex.

  8. #18
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Eu am renuntat la "bucuria" de a beneficia de standard, am trecut la extins....Si asta e o solutie.

  9. #19
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Si cat a costat aceasta "bucurie"?

    Multumesc,
    Andrea

  10. #20
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    "Incepand cu versiunea 709.18 s-a dat acces liber la versiunile de listele pentru Jurnalele de cumparari si vanzari, astfel incat si clientii posesori ai variantei Standard sa poata avea acces la toate variantele de configurari pentru aceste 2 liste"

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •