Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2011
    Posturi
    1

    Implicit Pretul pe Comenzi de la Clienti

    Exista vreo posibilitate de setare ca in "comenzi de la clienti" pretul afisat sa fie cel cu tot cu tva iar in momentul facturarii sa extraga tva-ul?

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Pe mine m-ar interesa si partea a doua: daca exista vreo "setare" astfel incat, la emiterea unei facturi, operatorul sa tasteze "undeva" pretul cu tot cu tva, atunci cand este intrebat de cantitate si de pret, iar programul sa faca factura in mod normal, cum este corect, adica cu pretul fara tva, iar valoarea totala sa pice bine...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu o problema in comenzi la clienti am ofertat niste produse in functie de euro inmultit cu cursul imi face preturile cu 4 zecimale de exemplu ace de gamalie 30 bucati cu 7.2997 lei (comanda si proforma care se face pe baza ei se face cu 7.2997) cand factureaz comanda imi apare in factura ace de gamalie 30 bucati dar cu pretul de 7.30 lei am tot cautat in constante dar nu am gasit ce sa setez ca sa imi aduca pretul din oferta de 7.2997 ca daca facturaz 3000 de ace e o diferenta considerabila si mi se tot intorc facturile de la clienti ca sunt gresite (cine lucreaza cu bugetul de stat stie ce vorbesc, cum e cu pretul ofertat si care trebuie sa fie cel de pe factura0

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Pentru a va prelua pretul cu 4 zecimale in factura de pe comanda este necesar ca in nomenclatorul de articole - Preturi diverse sa setati numarul de zecimale, dupa care realizati facturarea comenzii.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •