Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit Balanta de verificare

    Salut!

    As dori sa nu imi mai apara in balanta de verificare conturile analitice care nu au sume (soldul initiatial, rulajele, total sume, sold final sunt toate zero). Sunt conturi la care am avut sume in 2011, de exemplu, si acum in 2012 deocamdata sunt pe zero.

    Multumesc,
    Andrea

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2011
    Locatie
    Ploiesti
    Posturi
    13

    Implicit Invizibil

    Buna ziua,

    Daca acum sunt vizibile in balanta poti sa le faci invizibile....ma refer la analitice....CONTABILE, PLAN DE CONTURI.....
    Cu stima, Stef

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Stef, multumesc!

    Dar nu vreau sa le fac invizibile prin bifare in planul de conturi, pentru ca chiar daca in alta luna, de ex. august, voi avea rulaje pe contul respectiv, atunci contul tot nu va aparea in balanta.

    Ma gandesc ca poate sunt ceva setari pentru liste.

    Multumesc,
    Andrea

  4. #4
    Data inscrierii
    December 2010
    Locatie
    bacau
    Posturi
    71

    Implicit

    Am facut firma noua cu ianuarie 2012 si tot asa imi apareau conturi cu zero in balanta. Am mers in service/ initializare solduri conturi si am dat detalii pe conturile respective, bineinteles ca aveau 0 pe sold initial si rulaje dar eu am sters 0 de peste tot si nu au mai aparut in balanta. La mine a mers asa, daca aveti firma noua ,incercati. Altfel ati putea sa puneti un filtru pe balanta a.i. daca e 0 peste tot sa nu mai apara.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Salut!

    Pana la urma am rezolvat-o, am pus filtre la listarea Balantei de verificare (toate conturile sa fie diferite de 0) si e ok acum.

    Andrea

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •