Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 13

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    19

    Implicit

    Dar cati clienti si ce incasari are firma la care lucrati? Firma mea (abia inceputa) de conta a avut 2 clienti iar unul, din cauza crizei s-a dus din pacate. Cu toate astea imi platesc licentele cu bani adusi de acasa. Mentorul l-am cumparat intr-adevar in decembrie cu promotia, dar atunci firma nu era inca infiintata si oricum reducerea se aplica la persoane fizice, asa ca nici nu mi-l pot deduce. Asa ca...pentru unii e ieftin, iar pentru altii ceva mai scump. Apreciez foarte mult programul si de aceea l-am ales, dupa ce in prealabil am incercat si alte programe.

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Tocmai, nu lucrez la o firmă mare, ci micuţă... dar acestea sunt costurile... de curiozitate, contactaţi un dealer Microsoft, şi ?ntrebaţi-l c?t v-ar costa să licenţiaţi 6 pc-uri cu: windows (xp prof sau vista business etc), office, un windows server, licenţe cal, winrar, antiviruşi, şi alte mărunţişuri... vă veţi speria; şi atunci optaţi pentru varianta ?nchirierii... şi plătiţi ?n fiecare an o anumită sumă către dealer-ul Microsoft...

    ?n privinţa Mentor-ului... ?ntruc?t contabilii au resurse limitate, munca lor nefiind apreciată la adevărata valoare, există "promoţia ceccar", ce se adresează membrilor ceccar. Aceştia sunt: experţii contabili, contabilii autorizaţi, stagiarii la profesia de expert, stagiarii la profesia de contabil autorizat, indiferent dacă sunt independenţi sau dependenţi, firmele de contabilitate, precum şi persoanele cu cetăţenie străină cărora ceccar-ul le-a conferit dreptul de practică pe teritoriul ţări... deci, observaţi că se includ aici şi persoanele juridice... membre ceccar. Nu mai ştiu sigur, dar o firmă se cheamă "de contabilitate" şi poate deveni membră ceccar, dacă peste 51% din capitalul social aparţine unui/unor experţi contabili persoane fizice... şi, desigur, dacă obiectul principal de activitate este adecvat... verificaţi un pic legea, nu mai ştiu...

    Poate am fost un pic răutocios ?n postarea de adineauri, dar, credeţi-mă, concurenţa ?n domeniul contabil este o problemă reală... eu vă doresc mult succes ?n găsirea mai multor clienţi... măcar 4-5.
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    19

    Implicit

    Intr-adevar ati fost putin rautacios. Firma de conta micuta despre care vorbesc are ca actionar principal pe sotia mea care este expert contabil cu acte in regula si dupa cum am precizat am achizitionat Mentorul in decembrie cu ajutorul promotiei CECCAR (dupa parerea mea, cam singurul lucru benefic membrilor pe care-l face CECCAR). De asemenea va asigur ca am licente de Windows, Office si un antivirus competitiv, asa ca stiu cat costa dar le-am platit din salarul meu de inginer. Firma de conta e la inceput, dar cu criza asta...vad ca e foarte greu.
    Oricum, multumesc pentru urari.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Inceputurile sunt grele intotdeauna. Va doresc bafta

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    19

    Implicit

    Multumesc mult! Norocul e ca nu traim din asta. Doar ca aveam de gand sa muncim pentru noi nu pentru altii.

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Iasi,
    Posturi
    78

    Implicit

    [QUOTE=schmitz;379]Intr-adevar ati fost putin rautacios. Firma de conta micuta despre care vorbesc are ca actionar principal pe sotia mea care este expert contabil cu acte in regula si dupa cum am precizat am achizitionat Mentorul in decembrie cu ajutorul promotiei CECCAR (dupa parerea mea, cam singurul lucru benefic membrilor pe care-l face CECCAR). .......

    CECCAR nu are nici un merit in promotia Winmentor din luna decembrie. Reducerea e acordata de producatori (TH Junior si Infomentor), in acord cu distribuitorii locali.
    La tăţi ni' greu!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •