Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2010
    Posturi
    10

    Implicit Eroare la listare la casa de marcat

    Am descoperit pana acum 4 produse la care nu pot sa fac BF la casa de marcat deoarece imi apare urmatorul mesaj: "Structura liniei pentru articolul 1 este eronata". Din acest motiv respectivele produse le pot scoate doar pe facturi. S-a mai intalnit cioneva cu problema asta...???? Am verificat configurarile fiecaruia dintre aceste articole si nu pare nimic in neregula. Are cineva idee care e problema aici...???

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    S-ar putea sa aiba caractere speciale in denumire, lucru care afecteaza comunicatia cu casa de marcat. Le exemplific mai jos si, daca sunt, incercati sa le eliminati si vedeti daca merge:

    ; , ' "

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2010
    Posturi
    10

    Implicit

    M-am gandit si eu la asta....la unul dintre articole asta a fost cauza avea semnul / in denumire, dar celelalte nu contin diacritice. Acum nu mai pot sa fac probe cu celelalte pt k nu mai am pe stoc si ma si incarc cu vanzari aiurea pe casa de marcat. Merci pt.raspuns....

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    A fost o problema la un moment dat. Descarcati noul executabil de emulare ftp://ftp.winmentor.ro/WinMENTOR%20Tools/ServerEmulare/.

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2010
    Posturi
    10

    Implicit

    D-na Daniela: va pup......am luat executabilul de pe linkul dvs si a mers.....o zi buna sa aveti....!!!

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    5

    Implicit Casa de marcat-discount

    Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: activitatea principala este comert cu amanuntul si toate incasarile trec prin casa de marcat. Pe factura am discount, aici inregistrarile contabile sunt corecte, in jurnal vanzari si in registrul de casa transfera sumele finale cu discount inclus.
    Insa la monetare-emulare tastatura afiseaza suma finala, in rubrica discount suma aferenta din care tva, iar cand vizualizez notele contabile valoare este cea initiala, fara discount. Daca verific fisa cont pentru casa (nu registrul de casa) am suma initiala, cu venit fara discount si tva integral, ceea ce imi denatureaza atat casa, cat si tva.
    Sper sa reusiti sa intelegeti situatia expusa si sa imi recomandati setarile necesare. Va multumesc anticipat pentru sprijin.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •