Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    27

    Implicit Comenzi clienti. Facturi de iesire in valuta

    Am pus Mentor pe 7 posturi la un fabricant italian ce lucreaza pentru clienti straini. Italianu' a vrut sa tina evidenta comenzilor primite pe aplicatia din modulul COMERCIAL dar numai ca aplicatia cu pricina nu permite:
    - inregistrarea tuturor datelor comerciale ale partenerilor: coduri fiscale pentru locatii diferite ale aceluiasi client si imposibilitatea de a lista detalii precum coduri postale si alte maruntisuri la cere tin "capitalistii";
    - modificarea unei comenzi dupa inchiderea lunii si pastrarea istoricului comenzilor;
    - stornarea corecta fiindca la stornarea unor articole acestea sunt trecute la "vandute" in rapoarte;
    - cand vinzi produse la extern cu import din comenzile client nu se face ordonarea comezilor si articolelor ca la vanzarea la intern.
    - si alte proceduri legate de modificare comenzi dar toate modificarile sa se duca si in productie si in contabilitate si....
    Noroc ca nu a platit ultima rata de Mentor (cred ca se da cu falimentu') ca altfel....

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Modificarea unei comenzi dupa inchiderea lunii este posibila! Evident, in luna urmatoare. Pentru aceasta, trebuie sa setati "prestari servicii" pe da, pentru comanda respectiva. Daca nu vedeti "prestari servicii", activati aceasta facilitate prin setarea constantei... pentru restul punctelor, nu stiu... somebody?
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •