Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2009
    Posturi
    21

    Implicit Contanta afisare stoc+pret la livrare

    Buna ziua,
    va rog sa imi spuneti daca este vreo constanta, sau vreo alta posibilitate prin care la o livrare pe factura sau la transferurile interne, dupa ce aleg produsul si introduc cantitatea sa imi ceara automat sa aleg si de pe stoc produsele si sa imi afiseze si pretul de inregistrare(fereastra cu identificare stoc), fara sa mai merg pe livrare si sa apas pe "?".

    stiu ca atunci cand introduci cantitatea iti afiseaza stocul si ultimul pret de achizitie, dar poe mine ma intereseaza sa vad pretul de inregistrare(cel cu TVA si cu adaos inclus).

    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Iasi,
    Posturi
    78

    Implicit

    Nu e foarte clar ce si mai ales de ce aveti nevoie. Daca aveti versiunea extinsa incercati sa folositi generatorul de iesiri pe facturi.
    La tăţi ni' greu!

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2009
    Posturi
    21

    Implicit

    Citat Original a fost postat de bilion Vezi Post
    Nu e foarte clar ce si mai ales de ce aveti nevoie. Daca aveti versiunea extinsa incercati sa folositi generatorul de iesiri pe facturi.
    Atunci cad fac facturi sau transferuri intre gestiuni, de pe o gestiune cu tip contabil marfa in magazin trebuie sa aleg fiecare produs in parte pe document si apoi trebuie sa merg pe livrare dupa ce le introduc sa aleg din stocuri. As vrea sa nu mai merg pe livrare si sa imi apara imediat dupa ce aleg produsul sa aleg si stocul. Sa imi apara fereastra cu identificare stoc imediat dupa ce aleg produsul si introduc cantitatea pe document, la fel cum apare campul pentru pret sau data expirarii la receptii.

  4. #4
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Iasi,
    Posturi
    78

    Implicit

    Incercati sa folositi generatorul de iesiri pe facturi sau transferuri.
    La tăţi ni' greu!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •