Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 15 din 15

Thread: Contributii

  1. #11
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Esential de tinut minte este ca "Completarea valorilor se face doar daca in prealabil sunt generate si exportate declaratiile aferente" ... caci stateam si ma minunam ca prostul de ce nu apar pentru luna in curs, dar pt lunile trecute apareau... apoi mi-am dat seama ... Deci, TIPARIM STATUL DE PLATA DOAR DUPA CE AM GENERAT TOATE DECLARATIILE...
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 24 April 2009 la 02:52 Motiv: adăugat cuv?ntul "toate" ?nainte de "declaraţiile"... :)
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2

    Implicit

    Va multumesc la toti pentru raspunsuri. Problema a fost mai mica decat a parut.

  3. #13
    Data inscrierii
    March 2009
    Locatie
    Dr Tr Severin
    Posturi
    14

    Implicit

    Citat Original a fost postat de supremeon Vezi Post
    Noi folosim: liste -> salarii -> salarii -> contributii -> contributii sinteza. Este o lista centralizata, pe coloana "contributie". Atentie la afisarea coloanei valoare vs valoare platitor...
    Chiar la valoare vs valoare platitor intampin si eu o problema: imi imparte fondul pt accidente in 2 sume. Concret: fd acc e de 82 lei. Pe coloana valoare apare 72 lei, iar pe coloana valoare platitor -10 lei. Care ar fi explicatia?

  4. #14
    Data inscrierii
    March 2009
    Locatie
    Dr Tr Severin
    Posturi
    14

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Suport Tehnic Vezi Post
    In Lista de lichidare -> Specific lista s-a introdus cate o constanta pentru fiecare contributie angajat sau angajator. Astfel, in Final document dati click-dreapta, alegeti Specific lista de unde alegeti pe rand toate contributiile si configurati ca in exemplul de mai jos:

    C.A.S. angajat = <&_CAS ANGAJAT>
    C.A.S. angajator = <&_C.A.S.>
    CARTI DE MUNCA = <&_CARTI DE MUNCA>
    FOND CONCEDII BOALA = <&_FOND CONCEDII BOALA>
    FOND RISC SI ACCIDENT = <&_FOND RISC SI ACCIDENT>
    FOND GARANTARE SALARII = <&_FOND GARANTARE SALARII>
    FOND SANATATE angajat = <&_SANATATE ANGAJAT>
    FOND SANATATE angajator = <&_FOND SANATATE>
    FOND SOMAJ angajat = <&_SOMAJ ANGAJAT>
    FOND SOMAJ angajator = <&_FOND SOMAJ>
    IMPOZIT = <&IMPOZIT>

    Pentru Impozit trebuie sa aveti bifa de Total = DA pt coloana "Impozit" si ultimul rand il scrieti ca mai sus, pt ca nu se poate importa din Specific lista. Completarea valorilor se face doar daca in prealabil sunt generate si exportate declaratiile aferente.
    Chiar dc export declaratiile de somaj la final nu imi apare fondul de garantare...apare =o. Imi dati o idee?

  5. #15
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Verifica daca ai configurat bine contributiile si indemnizatiile. Gasesti pe ftp.winmentor.ro - WinMentor Documentatie - Solutii - Salarii configurarile corecte incepand cu anul 2009.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •