Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 36 din 36

Thread: D_112

  1. #31
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Nu gresiti nimic. Programul vi-l "arunca" pe angajat in sectiunea B pentru ca asa trebuie in cazul unui angajat cu contracte multiple in cadrul firmei (vedeti normele 112). Apar doua pozitii la sectiunea B, adica una cu primul contract cu nr de zile de acolo, alta cu cel de-al doilea contract.

  2. #32
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu urmatoarea eroare :
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratB4 (1)
    Baza Contributie Individuala ASIGURARI SOCIALE - mod de calcul eronat
    eroare regula: S73: B4_7 (821) = B4_7 calculat cf. regulii (929)

    Angajatul munceste de pe 1.09 pana pe 11.09 (430 lei realizare) inclusiv restul lunii este in medical 14-23 urgenta medico chirurgicala medical initial (247angajator +148 asigurari =385 lei medical) iar 24-30 este boala obisnuita in continuare (asig sociale 185 lei )
    -in constante personal salarizare la 5.1.03 salariu mediu pe economie este 2415 lei
    -iar la indemnizatii este 0.35 din salariu mediu pe economie
    Nu inteleg de ce este eroare ca 430+2415/22*13=929 de ce mentor calculeaza 821?
    -versiune mentor 785.00
    Multumesc pentru ajutor

  3. #33
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Erorile de genul celei de mai sus nu apar din cauza versiunii, ci din cauza setarilor. Undeva la indemnizatii sau contributii v-a scapat ceva, o bifa, o valoare. B4_7 este sanatatea la indemnizatii, dar din experienta mea totdeaua e de fapt cas indemnizatii. Urmariti cas-ul si sus la angajator si jos la asigurari sociale. Luati documentele cu setarile de pe fpt-ul nostru si verificati atent. Urmariti si duk-ul sa fie pe ultima versiune.

  4. #34
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Mersi pentru raspuns, am verificat setarile 3 oameni si nici un rezultat. In ultima instanta am sters pontajul, am sters medicalul, am recalculat salariile pe zero, am dat din service avarie Verificare coerenta salarii, am reinitializat luna, era doar un singur angajat si era usor. Am refacut pontajul, am refacut medicalele in program, am recalculat salariile, si in declaratii a facut ok fara nici o eroare dupa aceste operatii. Nu imi explic ce ramanea agatat cert este ca doar asa am putut rezolva.

  5. #35
    Data inscrierii
    June 2012
    Posturi
    20

    Implicit

    Buna ziua ,

    Am urmatoarea eroare si nu reusesc sa trec : E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratD (1)
    eroare regula: S100.2: daca D_9 <> '06' atunci D_11 (1) trebuie sa fie null

    Va multumesc

  6. #36
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Aveti o greseala in completarea certificatului medical pentru un angajat. Va spune ca D_11 trebuie sa fie fara valoare, D_11 fiind cod urgenta medico chirurugicala. D_9 este codul indemnizatiei notat pe certificatul de concediu medical, si in cazul dvs probabil nu este 06 (cod pentru urgenta).
    Toate validarile si explicatiile le gasiti daca doriti in anexa nr 8 cu validari de pe site-ul anafului.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •