Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 36

Thread: D_112

  1. #11
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Multumesc.

  2. #12
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Citat Original a fost postat de petrisor Vezi Post
    Am facut nise teste legat de concediiile medicale. Daca am maxim 5 zile de concediu medical (platite de angajator), atunci suma aferenta contributiei de concedii medicale o duce corect la coloana "de plata". Daca am mai mult de 5 zile, o duce la coloana "deductibila" si nu ma lasa sa o sterg. Nu stiu daca are legatura cu nr de zile platite de angajator. Am un concediu medical pe feb cu mai mult de 5 zile si sper sa se remedieze daca e vreun bug din program.
    E corect cum face programul, mea culpa. E bine ca o duce la coloana "deductibila" daca sunt mai mult de 5 zile, pentru ca asa trebuie. Ma refer la concediile medicale incepand cu luna ianuarie 2011.
    In ordinul 130 publicat in MO 141 din 24.02.2011, exista modelul de cerere de recuperare a indemnizatiilor (anexa 12 la norme) prin diferenta intre
    - totalul cuantumului prestatiilor de suportat din bugetul Fondului national unic de asigurari sociale de sanatate pentru concedii si indemnizatii platite pe luna/perioada
    si
    - totalul contributiilor pentru concedii si indemnizatii datorat de angajator pe luna/perioada
    Deci e logic ca se trece la deductibil in 112 contributia datorata de angajator.
    In acelasi ordin a aparut si un "centralizator privind certificatele de concediu medical aferent lunii/lunilor" (anexa 18 la norme) care trebuie atasat la dosar impreuna cu celelalte documente.
    Cu atatea modificari, ne zapacim.

  3. #13
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    5

    Implicit

    Salutare.

    sunt noua pe forum si am o problema la 112; cum sterg creantele fiscale cu 0 (zero) cum sunt contributii din venituri profesionale?
    Multumesc!

  4. #14
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Ai in dreapta semnul minus rosu.

  5. #15
    Data inscrierii
    March 2011
    Locatie
    Bucuresti
    Posturi
    3

    Implicit

    Buna ziua. Am incercat si eu defalcarea impozitului pe puncte de lucru.
    Nomenclatoare/Sucursale - aici am adaugat punctul de lucru.
    Nomenclatoare/compartimente/Gestiuni/Nomenclator/Gestiuni - am completat simbol, localitate, judet, activitate, P.L.
    Si totusi D112 (pdf-ul depus la Administratie) a iesit cu suma totala.
    Aveti idee unde am gresit? Ma puteti ajuta?
    Multumesc anticipat.

  6. #16
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Poate nu ati asociat si in conditii de salarizare pentru angajatii respectivi la Formatie/echipa acest punct de lucru.

  7. #17
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    In PDf duce impozitul total; informatiile acestea le ia din xml la nivel de fiecare angajat pe ce punct de lucru este. Impozitul defalcat il veti vedea in Anexa 1.1 din declaratii, pe pagina 2 la punctul F - daca s-a lucrat corect.
    Georgiana T.

  8. #18
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    5

    Implicit

    Multumesc!

  9. #19
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    5

    Implicit

    Citat Original a fost postat de petrisor Vezi Post
    Ai in dreapta semnul minus rosu.
    Multumesc!

  10. #20
    Data inscrierii
    March 2011
    Locatie
    Bucuresti
    Posturi
    3

    Implicit

    Multumesc de ajutor.Aveam o varianta veche.Azi am instalat o alta, care oricum de maine nu mai este valabila.Se lucreaza pentru urmatoarea.
    Multumesc tuturor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •