Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 16 din 16
  1. #11
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Iasi,
    Posturi
    78

    Implicit

    Citat Original a fost postat de athenaeum Vezi Post
    Revin cu o alta problema. Imi apare urmatoarea eroare la validare "eroare atribut: dataAng: data calendaristica eronata: '4/4/2000'" Multumesc
    Nu stiu despre ce poate fi vorba, dar as incerca, asa "la ghici", sa umblu la setarile formatului de data in control panel -> regional and language options -> si sa setez formatul datei "scurte" de forma dd.mm.yyyy
    Ultima oara editat debilion; 21 February 2011 la 23:09
    La tăţi ni' greu!

  2. #12
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Orice program care este produs in Romania ati folosi (mai ales daca are baze de date), nu neaparat WinMENTOR, nu neaparat programele de la finante, orice program, va recomand ca in control panel, la regional setting, sa aveti locatia setata pe Romania, precum si "formats", tot pe Romania.
    Recomand asta chiar si daca nu folositi programe fabricate in Romania... practic, pe orice computer din Romania ar trebui sa fie aceasta setare.

    Verificarea "daca e ok", o faceti astfel: run, cmd, enter, tastati "date /t", dati enter, si ar trebui sa apara 22.02.2011. Daca apare altceva, nu e de bine...
    Succes.
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    39

    Implicit certificat

    buna ziua,
    am urmatoarea problema: cand verific xml din direxport, aleg "alladin"...completez parola...si dau validare si semnare...se form un pdf -semnat, dar cand il trimit la anaf...raspunsul este ca nu am drept de semnatura pt acel CUI...? ce nu fac bine ?? stie cineva...poate trebuie sa mai setez ceva in mentor?? referitor la certificat...parola..???

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    39

    Implicit

    Citat Original a fost postat de mariana_isachi Vezi Post
    buna ziua,
    am urmatoarea problema: cand verific xml din direxport, aleg "alladin"...completez parola...si dau validare si semnare...se form un pdf -semnat, dar cand il trimit la anaf...raspunsul este ca nu am drept de semnatura pt acel CUI...? ce nu fac bine ?? stie cineva...poate trebuie sa mai setez ceva in mentor?? referitor la certificat...parola..???
    SE PARE CA E DE LA SERVERUL CENTRAL ANAF...NU ARE LEGATURA CU MENTOR

  5. #15
    Data inscrierii
    July 2010
    Posturi
    29

    Implicit re

    faptul ca portalul de la anaf zice ca nu aveti semnatura pe CUI-ul respectiv n-are treaba cu mentoru. pentru a certifica cu semnatura electronica la ei trebuia sa fie facuta cerere pt fiecare cui in parte. certificarea semnaturii e unica dar trebuie puse cereri pe fiecare cui in parte.

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    39

    Smile

    Citat Original a fost postat de mradui Vezi Post
    faptul ca portalul de la anaf zice ca nu aveti semnatura pe CUI-ul respectiv n-are treaba cu mentoru. pentru a certifica cu semnatura electronica la ei trebuia sa fie facuta cerere pt fiecare cui in parte. certificarea semnaturii e unica dar trebuie puse cereri pe fiecare cui in parte.
    am sesizat acest fapt in conditiile in care pana la d112...depuneam fara nici o probl...pt toate firmele pt care am depus cerere 150...se pare ca de la serverul anaf era probl...acum merge ...e totul ok...

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •