Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2010
    Posturi
    29

    Implicit scadentar leasing

    buna,
    am o situatie ciudata , sunt in luna septembrie cu facturarea ratelor la leasing achizitii, in modulul comercial se face facturarea, am bifele ok.
    in urmarire contracte leasing achizitii de ex. daca merg pe luna ianuarie 2010 si generez o lista nu imi apar ratele din scadentar in sold, imi apar doar cele aferente lunilor care inca nu au fost facturate. in soldul lunii ianuarie ar trebui sa apara si ratele scadente din februarie -septembrie

    vreau sa listez pe fiecare luna anterioara lunii sepembrie lista cu urmarire contracte leasing achizitii si sa-mi apara in sold ratele pe care le am in sold.

    pls help
    Multumesc, o zi buna

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Listele de urmarire facturare contracte achizitii si urmarire contracte achizitii leasing sunt liste care se genereaza pe intreaga perioada cu inregistrari, nu este o lista "la data" sau "pe luna". Din aceasta cauza, in orice moment v-ati pozitiona cand dati listele respective programul va aduce informatiile din intreaga baza de date nu numai din luna in care sunteti.
    Georgiana T.

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2010
    Posturi
    29

    Implicit

    Multumesc mult, se pare ca va trebui sa restaurez lunile anterioare din salvari si sa-mi listez acele liste.

    O zi buna

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Poate ar fi mai simplu sa le exportati in excel si sa le modificati dupa cum aveti nevoie, sau sa faceti niste formule sa va scada ratele facturate si sa le adune la sold in functie de luna de referinta.
    Georgiana T.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •