Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2010
    Posturi
    1

    Implicit Implementarea Siglei In Facturi

    Buna,
    Ma Poate Ajuta Si Pe Mine Cineva?
    Ma Chinui Sa Implementez Sigla Societatii In Antetul Facturii Si Nu Reusesc Petru Ca Imi Cere O Cale Care Este Formata Dintr-o Insiruire De Cifre Si Pe Care Chiar Nu Stiu De Unde Trebuie Sa O Iau, Tin Sa Mentionez Ca Sigla Am Salvat-o In Format (bmp),
    Va Rog Da-ti O Idee.
    Va Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Se poate copia sigla in WinMent-Data-Firma si in configurare in antet se da click dreapta si se aduce din Altele- Imagine: la cale trec {Firma} apoi se seteaza coordonatele de distanta si marime (acele x, y, l, i)
    Georgiana T.

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2009
    Posturi
    21

    Implicit

    Sper sa mai raspunda cineva la acest topic vechi, dar nu vreau sa mai creez unul nou.
    Se poate introduce si o imagine de fundal pe facturi? Eu am introdus imaginea, conform celor de mai sus, am asezat-o in centrul facturii (o imagine 170*170), dar liniile din factura nu trec peste imagine, din 10 linii imi afiseaza doar 3. Se poate seta cumva sa scrie si peste imagine?
    Multumesc

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Randarea formei de printare se face in ordinea: antet, corp lista, final. Probabil ati pus imaginea la final, astfel ea fiind peste tabelul efectiv. Puneti-o in antet document si vedeti ce obtineti.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •