Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    77

    Implicit Export numărul de comandă în e-Factura

    Buna ziua,

    Cum putem utiliza opțiunea de mai jos ? Este pentru numărul de comandă primit de la client (permite si pentru numere de comandă cu 10 caractere)?
    • A fost introdusă posibilitatea exportului numărului de comandă în e-Factura în
    câmpul BT-13 când se lucrează pe fluxul: emitere comandă, emitere aviz la
    comandă şi factura la aviz;

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    62

    Implicit

    Buna ziua,
    Trebuie sa aveti o comanda pentru care sa generati aviz sau factura.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    77

    Implicit

    Da noi lucram cu comenzi -> avize -> factura , in momentul de fata numarul de comanda primit de la client este pus la observatii la articol in comanda ( este format din 10 caractere , mentorul permite maxim 9) . O solutie pentru aceasta situatie ? Cred ca in BT-13 este luat in considerare numarul de comanda creat de carnetul de documente ?

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    77

    Implicit

    Buna ziua ,

    Am creat un nou carnet .
    Am observat ca plaja de numere este de la 1 la 1.999.999.999. Se poate modifica aceasta plaja pana la maxim 9.999.999.999 ?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Maximul ar fi 9 numere, deci fara acel 1 in fata merge struna.

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    77

    Implicit

    Da, înțeleg, însă avem clienți care utilizează 10 numere și doresc ca aceste comenzi să apară pe e-factura în secțiunea destinată comenzii.
    În trecut, am înregistrat aceste comenzi în secțiunea 'Observații articol', dar având în vedere cerințele ANAF privind e-factura...

  7. #7
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    77

    Implicit

    Am făcut o modificare. Am eliminat utilizarea carnetelor pentru comenzi. Acum introduc direct numărul de comandă primit în câmpul 'Serie Document'. Este posibil să preluăm seria documentului pe avizul de expediție ca observație?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •