Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2024
    Posturi
    9

    Exclamation Amenajari de teren

    Buna ziua,
    Am adaugat o amenajare de teren la articole, i-am setat contul 211.02 "Amenajari de teren" si am trecut sinteticul 211 in constante la "mijloace fixe" pentru a putea sa amortizez amenajarea de teren.
    Am Rezolvat mijlocul fix in fereastra de imobilizari, pana aici totul ok. Insa, in momentul in care inchid luna imi da eroarea atasata, cum ca are o caracterizare contabila nespecifica si ma intreaba daca vreau sa il sterg din Mij Fixe, eu am selectat NU.

    Surpriza a fost ca atunci cand am verificat in fereastra de imobilizari mi l-a sters de acolo articolul cu amenajrea.
    Am incercat sa dau refacere jurnal, verificare structuri, verificare coerenta date, reconstruire SysID si nimic nu merge. Mi-l tot sterge chiar daca eu am trecut sinteticul la constante mijloace fixe.

    Va rog ajutati-ma caci nu stiu deja ce sa ii mai fac
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2024
    Posturi
    9

    Implicit

    Am rezolvat. Va impartasesc problema.
    Am facut modificarea asta in constante intr-o luna anterioara si problema a fost ca pe lunile deja deschise "din viitor" nu s-a inregistrat modificarea. Dupa ce am pus manual modificarea si pe luna urmatoare care a fost inchisa si m-am intors sa inchid luna cu pricina totul s-a rezolvat.

    Morala: Cauta intai solutia usoara, nu le complica

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 537

    Implicit

    Modificarile din constante se preiau doar la prima inchidere de luna, la urmatoarele nu.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •