Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2020
    Posturi
    10

    Implicit e-factura import facturi

    Buna ziua.

    Se pot importa facturi din e-factura la iesiri ?

    (emise si transmise in e-factura de catre o societate cu alt soft iar noi in contabilitate sa le putem importa in winmentor )

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    62

    Implicit

    Buna ziua,
    In acest moment nu avem aceasta optiune de a importa facturi din e-factura la Iesiri, sunt discuții pe aceasta tema.
    Ultima oara editat deIulianC; Acum 4 Saptamani la 09:54

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am factura de leasing, pot sa o import din cele gasite in spv si sa o leg cu leasingul din comercial sau e ca si pana acuma o generez din comercial si ii trec doar id in casuta sus ?
    Multumesc pt raspuns.

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu un client care imi trimite xml si arhiva asociata lui cele descarcate de pe anaf, si eu nu am semantura electronica a lui, am posibilitatea de a le importa in winmentor prin import facturi din format electronic E-factura? Ca am incercat sa pun acolo xml si arhiva si nu le vede. Multumesc anticipat pentru raspuns.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Ati pus bifa pe "Incarcare din folder"?

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, insa in ultima versiune 24.041/3 pe care o am nu exista nici o bifa.

  7. #7
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    62

    Implicit

    Din motive de securitate s-a renuntat la posibilitatea incarcarii xml-urilor din folder. Singura posibilitate disponibila este de a le importa din SPV.
    Va recomand sa luati legatura cu distribuitorul dvs si sa justificati de ce vreti sa utilizati "Incarcare din folder".

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Este foarte simplu de ce vreu sa utilizez incarcare din folder. Eu nu am semantura digitala este la client, el a spus ca isi scoate el singur toate documentele pdf si xml si arhivele din spv si mi le da mie ca sa le prelucrez. Asta este situatia si banuiesc ca nu sunt singurul care este in situatia acesta am chiar mai multi clienti in acesta situati.

    PS: De ce isi scoate singur simplu: A afirmat asa:" Vreau sa stiu de toate facturile pe care le primesc si pe care le inregistrez pentru a nu ma trezi in situatia de a avea de la furnizori facturi care nu sunt ale mele sau pentru servicii pentru care nu le-am cerut."
    Ultima oara editat dealexadi; Acum 2 Saptamani la 13:19 Motiv: Adaugat ps:

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Si pe mine ma intereseaza subiectul. A mers foarte bine pana acum importul din folder. Sunt dezamagit ca s-a scos
    Dar poate ca gasiti o varianta functioneze din nou.

  10. #10
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am vorbit la distribuitor, si au spus sa le trimit mail, mail pe care ei sa-l retrimita catre producator, in acelasi timp au spus ca spera ca vor fi cat mai multe cereri pentru ca astfel vor fi luate in calcul si revenit la situatia anterioara, asa ca cine are nevoie sa trimita mail catre distribuitor ca asfel sa ajunga la mentor aceasta cerere absolut normala.

    Vorbim ca din luna iulie sa nu fie valabila doar factura din spv, iar daca clientul isi gestioneaza singur spv, pentru a stii ce facturi are primite in timp real, a verifica daca sunt facturile lui sau sunt eronat emise pe numele lui, a stii daca cea ce a primit a ajuns si in spv si in acelasi timp de a verifica daca nu cumva angajatii il incarca cu facturi de care nu are nevoie, clientul trimte pe mail arhivele si fisierele venite in spv, iar in varianta actuala programul nu le poate importa lucru care nu este corect, pentru ca noi am achizitionat si acest modul iar unul din scenarii care incepand cu versiunea 24.041/3 bde este exclus este chiar acesta mi se pune la dispozitie fisierele din spv nu acces in spv.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •