Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2010
    Posturi
    82

    Implicit D112 feb2024 atentionare

    Buna ziua,


    Avem la decl 112 urmatoarea eroare.
    atentionare regula: S9c4.1: pentru contractele cu timp intreg/ contractele cu venit> sal min trebuie sa selectati 0-nu e cazul
    Cred ca aceasta atentionare apare de la un angajat care are concediu medical toata luna februarie 2024- 2 concedii medicale perioada 1-14 si 15-29 .
    Desi pontajul s-a facut corect in d112- B1 apare eronat Nr zile suspendate 80 ore in loc de 168 ore iar in Mentor la calcul salarii apar zile contract activ 11 in loc de 0.
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ce fel de indemnizatie este? In mod normal in mentor nu ar trebui sa fie zile active pentru ca vad la medical 21 de zile si de obicei medicalul apare pe zile suspendate.

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2010
    Posturi
    82

    Implicit

    Am rezolvat, nu a mai aparut atentionarea.
    Pentru ca nu s-au preluat si cele 11 zile de pe al doilea CM din care 10 apar pe lichidare , pe Pontaj lichidare la sinteza am modificat manual.
    Am modificat la Totalzile SUSP =21 in loc de 10 cat erau si Total zile Cactiv 0 in loc de 11.

    Am reluat inregistrarile si nu inteleg de ce nu se preiau toate zilele de CM in Total sinteza . Ele pot fi corectate doar manual.
    Ultima oara editat dechanel; 11 March 2024 la 17:15

  4. #4
    Data inscrierii
    December 2010
    Posturi
    82

    Implicit

    C medical boala obisnuita

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •