Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2024
    Posturi
    9

    Unhappy D112 februarie 2024 (concedii medicale)

    Buna ziua,
    Pentru declaratia lunii februarie 2024 cand va mai aparea un update?
    Am o firma pentru care am si concedii medicale si mi se calculeaza total eronat contributiile (nu se preiau corect informatiile din Mentor - versiunea 24.022/1) in Declaratii (versiunea 25.031/1).
    La generarea declaratiei a dat totul ok, dar contributiile total eronate.

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Versiunea 24031/1 este ultima la declaratii si nu am mai avut probleme deosebite raportate la ea. Incercati intai de toate sa mai preluati fisierele cu calcule de pe butonul de new din macheta de recalcul. Dati recalcul si verificati apoi cum se duc contributiile in declaratie. Daca tot nu se regleaza, luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada exact pe baza de date despre ce e vorba.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2024
    Posturi
    9

    Implicit

    Din pacate nu merge. Calcule diferite la CASS si Impozit

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2024
    Posturi
    9

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Versiunea 24031/1 este ultima la declaratii si nu am mai avut probleme deosebite raportate la ea. Incercati intai de toate sa mai preluati fisierele cu calcule de pe butonul de new din macheta de recalcul. Dati recalcul si verificati apoi cum se duc contributiile in declaratie. Daca tot nu se regleaza, luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada exact pe baza de date despre ce e vorba.
    Am rezolvat, problema era din Mentor (nu sunt actualizate in program contributiile la nomenclatoare Indemnizatii), unde a trebuit sa introducem manual CASS la nomenclatoare

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •