Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2023
    Posturi
    7

    Exclamation eTransport - mesaj lipsă drepturi

    Bună ziua,

    Mă poate ajuta cineva cu o sugestie referitoare la mesajul atașat primit la încercarea de acces eTransport?
    Am atașat o imagine jpg cu fereastra mesaj returnată de Mentor.

    eTrans_error_msg.jpg

    Mulțumesc!

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Conform a cea ce scrie este simplu. NU ai acces la modulul etransport, sau altfel spus NU ai achizitionat licenta pentru modulul etransport, e cel mai clar mesaj nu inteleg ce e de explicat la el.

    Vrei sa folosesti modulul vorbesti cu distribuitorul platesti pretul care este secret de stat adica nu e public si banuiesc si abonamentul lui care la fel este secret de stat adica nu este public.

    Sau daca ai achizitionat modulul vorbesti cu cel care da drepturile de administrare in firma sa iti acorde dreptul la acest modul.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Daca aveti pe cheie etransport si l-ati folosit fara probleme pana acum, atunci inseamna ca v-a ramas userul agatat si ar ajuta sa iesiti si sa intrati iar in program.

  4. #4
    Data inscrierii
    December 2023
    Posturi
    7

    Implicit

    Mulțumesc pentru răspunsuri.

    În altă ordine de idei, cred că ar fi benefic pentru utilizatori ca pe website-ul winmentor să fie specificat undeva, suficient de vizibil, că acest modul (eTransport) necesită achiziție.

    Mesajul este mesaj de eroare. Scrie mare cu majuscule în titlul ferestrei: EROARE!
    Nu scrie: LIPSĂ LICENȚĂ!

    Am presupus că este o eroare de configurare, de drepturi. M-am relogat ca Master. Am încercat să reinterpretez, să înțeleg mai bine informațiile furnizate despre noile drepturi de acces pentru eTransport, furnizate în documentele de configurare disponibile pe ftp.
    Am căutat cu înverșunare informații despre modulul eTransport pe site. Am revenit iar la setări, reinstalare, teste.... timp pierdut doar ca să aflu de aici că trebuie achiziționat.

    Nu știu dacă trebuie sau nu publicat și prețul. Nu este treaba mea să exprim opinii referitor la politica de marketing implementată.
    Însă ar ajuta foarte mult publicarea unor informații clare.

    De exemplu, la pagina din linkul următor cu ”oferta de preț” se face referire la contactarea unui distribuitor pentru o ofertă personalizată doar în subsolul paginii, în același context cu eFactură.

    Dincolo de faptul că nu este ușor de găsit și vizibilă această informație, modulul eFactură are o implementare simplificată care nu necesită alte achiziții. Doar implementarea avansată a modulului eFactură presupune achziții suplimentare și contactarea distribuitorului. Asta conduce foarte ușor la concluzia că acele module (eFactură și eTransport) sunt tratate la fel.

    Sper ca observația anterioară să nu deranjeze și să poată ajuta alte persoane interesate și poate chiar și pe producător, să prezinte informațiile necesare mai eficient.
    Mulțumesc!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •