Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2024
    Posturi
    9

    Post Deducere personala de baza

    Buna ziua,
    Am o angajata de 32 ani si imi calculeaza deducerea de baza (eu nu am pus nici o bifa nicaieri ). E singura salariata pentru care se calculeaza deducere de baza (are contract partial). Cum se poate debifa?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Probabil aveti bifa pusa pe cumul functie in nomenclator deducere generale. Scoateti bifa si dati recalcul Screenshot_17.png

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2024
    Posturi
    9

    Implicit

    Nu este pus nici o bifa

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    dar ce tip de contract este angajata dvs? pentru ca daca ii face deducere atunci sigur nu e cumul functie si trebuie sa vedeti unde e pusa bifa in conditii salarizare si daca bate cu ce e in nomenclator

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2024
    Posturi
    9

    Implicit

    Are contract partial, dar e functia de baza

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2024
    Posturi
    9

    Implicit

    este cu contract de munca partial, cu 4 ore (a fost un an de zile in suspendare)

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Pai daca e trecuta functie de baza, cum sa nu ii calculez eu in program deducere? Tipul de contract va spune ca daca e functie de baza trebuie sa aiba si deducere, deci daca doriti fara deducere trebuie sa o incadrati pe cumul functie.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2024
    Posturi
    9

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Pai daca e trecuta functie de baza, cum sa nu ii calculez eu in program deducere? Tipul de contract va spune ca daca e functie de baza trebuie sa aiba si deducere, deci daca doriti fara deducere trebuie sa o incadrati pe cumul functie.
    Da, corect asa e.
    Cu atatea modificari m-am zapacit. Multumesc!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •