Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7

Thread: D112

  1. #1
    Data inscrierii
    May 2023
    Posturi
    19

    Implicit D112

    Buna ziua,

    Imi puteti spune de ce am antentionarea acesta pe toti angajatii la generarea D112 Ianuarie 2024?

    A: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    atentionare regula: S26.2: A_13 (4162) = A_11(4536) pt dat_CAS=true si dat_CASS=true

    Si mai am o probelma la CAS si CASS, valoare adusa in D112 din Mentor, difera. Cum pot remedia?
    Atasat pt exemplificare.

    Multumesc.
    Fisiere Atasate Fisiere Atasate
    Ultima oara editat deAna Blejan; 09 February 2024 la 10:30

  2. #2
    Data inscrierii
    May 2023
    Posturi
    19

    Implicit

    Am descoperit ca in D112 nu aduce valoarea corecta pe CAS si CASS pt. angajatii cu medical. In Mentor calculeaza bine CAS si CASS pt acestia dar in D112 nu aduce valoarea corecta. Trebuie sa modific ceva si in D112? Modificarile in Mentor le-am facut, conform update-urilor trimise. Urmeaza sa faceti dvs. un update care sa aduca valorile corecte pe CAS si CASS pt medicale?

    Multumesc
    Ultima oara editat deAna Blejan; 02 February 2024 la 15:13

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu avem inca versiune de declaratii pentru ianuarie. Nici anaf nu a scos validator, deci oricum nu puteti depune.

  4. #4
    Data inscrierii
    May 2023
    Posturi
    19

    Implicit

    Ok, inteleg ca trebuie sa astept un nou update de la dvs care ar trebui sa rezolve atentionarile.
    O sa rezolve si faptul ca informatiile din Mentor nu sunt aduse corect in D112? Valoarea CAS si CASS?

    Multumesc.

  5. #5
    Data inscrierii
    May 2023
    Posturi
    19

    Implicit

    Atasez valorile corecte care imi apar in Mentor in stat pe CAS si CASS si valoarile aduse gresit in D112.

    Stat Mentor - vezi CAS si CASS corect.pdfD112 angajat 1 din stat gresit.pdfD112 angajat 2 din stat gresit.pdf

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Da, stim ca nu sunt duse corect. La fel ca intotdeauna, declaratiile noastre au formule proprii si chiar daca in mentor datele sunt corecte trebuie sa modificam si in declaratii

  7. #7
    Data inscrierii
    May 2023
    Posturi
    19

    Implicit

    Multumesc pt raspuns.
    Am crezut ca am facut eu ceva gresit si mi-am bautut capul cateva ore bune pana sa va scriu

    Weekend placut!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •