Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2015
    Posturi
    44

    Implicit Incasare garantie ambalaje cu sgr

    Va rog sa ma ajutati cu inregistrarea pe monetar a garantiei incasate pe casa de marcat pentru ambalajele cu sgr . Cum configuram tipul contabil ?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2012
    Posturi
    20

    Implicit

    buna ziua,ati reusit sa configurati monetarele,ca eu nu reusesc...

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    12

    Implicit

    Buna ziua

    Ne indicati o alta cale? Link-ul postat nu se deschide.
    Multumim.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2015
    Posturi
    44

    Implicit

    La obligatiile comerciantului avem:
    -să ţină evidenţa numărului total al produselor în ambalaje SGR comercializate, defalcat pe produse, pentru fiecare structură de vânzare şi/sau magazin online pe care le operează, evidenţa numărului total al ambalajelor SGR care au fost returnate comerciantului de către consumatori sau utilizatori finali, defalcat pe tip de material şi volum, precum şi evidenţa garanţiilor plătite, încasate la vânzarea produselor şi returnate către consumatori la punctul de returnare, respectiv încasate de la administratorul SGR;

    Este necesar sa configuram de 3 ori pentru fiecare punct de lucru Garantie sgr ( metal , plastic sticla ), taxa sgr la fel (metal , plastic, sticla) si serviciu pe monetare ( metal plastic sticla ) ?

    Cum putem tine altfel evidenta ceruta de returo ? Se pare ca o sa fie si o declaratie in care sa trecem datele astea.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    64

    Implicit

    Buna ziua! Nu reusesc sa inregistrez iesirea prin monetare a valorii SGR...ca si nota contabila imi face 5311=461 si ......=461....Unde gresesc? Am urmat pasii de mai sus dar degeaba. Va multumesc!

  8. #8
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    3

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ela_ioana Vezi Post
    Buna ziua! Nu reusesc sa inregistrez iesirea prin monetare a valorii SGR...ca si nota contabila imi face 5311=461 si ......=461....Unde gresesc? Am urmat pasii de mai sus dar degeaba. Va multumesc!
    mie imi face nota 5311=704....nu stiu ce nu fac bine

  9. #9
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Daca face 5311 = 704 posibil ca la configurare tip contabil 461 pt sgr la punctul 4 venituri sa fie contul 704 in loc de 461

  10. #10
    Data inscrierii
    March 2012
    Posturi
    20

    Implicit

    buna ziua,puteti sa ne ajutati cu o configurare la 461 pentru vanzari?mie imi duce suna si in 461 dar o parte din ea o duce si pe 512.05...ceva am omis si nu imi dau seama ce...

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •