Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2024
    Posturi
    14

    Implicit eroare generare D112 luna 12.2023 programator IT optiune plata CAS 25% si scutire 200

    E: asigurat (1) [idAsig = 1]
    eroare regula: S9r: bifa_pilon2=1 doar daca datCAM = 1 si ( A1 in (25,48,50,54) sau exista cel putin un B1 in (25,48,50, 54))


    Ma poate ajuta cineva cu aceasta eroare? Este un salariat IT care beneficiaza si de facilitatile IT si de scutirea de 200 lei

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    In domeniul facilitatilor nu se aplica cei 200 de lei. Chiar daca e angajat cu salariul minim faptul ca are facilitati il exclude de la cei 200. Asa spune legea

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2024
    Posturi
    14

    Implicit

    Buna seara,
    Va rog sa ma ajutati unde scrie in lege ca, cei cu facilitati IT nu beneficiaza de scutirea de 200 lei (eu am gasit doar specificari legate de domeniul agroalimentar si constructii). In plus la luna nov am depus D112 programator IT scutit de impozit si cu facilitate de 200 lei si s-a depus declaratia ca fiind valida

    Va multumesc

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Imi pare rau, nu am timp sa caut exact in lege unde si cum scrie dar va dau din anexa de validari de la anaf, dupa care ne ghidam noi pentru a face modificari in program si declaratii. Va atasez print screen uri ca sa vedeti ca tipul de contract din it nu este inclus in conditia celor 200 de leiScreenshot_12.jpg Screenshot_13.jpg

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2024
    Posturi
    14

    Implicit

    Multumesc. Mai studiez, poate mi-a scapat si revin.
    Multeumesc

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •