Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 16 din 16

Thread: eroare efactura

  1. #11
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu urmatoarea situatie, ma tot lovesc de ea de ceva vreme si nu imi dau seama cum sa o rezolv. Am 2 serii daca schimb intre ele si am seria A nr 159 si vreau sa trec la seria B care are nr 32 imi ramane tot nr 159 cum as putea face sa nu mai patesc asa ceva, ca la schimbarea seriei sa imi ia si nr liber din seria noua nu doar seria si atat.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Am reprodus, am pus tichet, dar nu stiu sa va spun cand intra la rezolvate, avem multe urgente

  3. #13
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, sunt constient ca in perioada asta modificarile legislative au prioritate, e de multa vreme dar luat mereu cu altele am uitat de ea.

    Banuiesc ca tot de la aceeasi problema care genereaza cu seria si numar e si aceea de ma lovesc mereu la inceput de an. Cand utilizatorul are seria pentru sa zicem 2023 seria: ABC 2023 nr 1523 si o anulez cu 31.12.2023 in 2024 avand alta serie sa zicem Abc 2024, cand intra si factureaza lui ii ramane tot abc 2023 si factureaza fara problema cu toate ca este anulata.

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    3

    Implicit

    Primesc acest mesaj la validarea facturii: F: CustomizationID (1) eroare structura: element necunoscut ('CustomizationID') in namesapace urnasis:names:specification:ubl:schema:xsd:CommonBasi cComponents-2
    Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?

  5. #15
    Data inscrierii
    September 2022
    Posturi
    8

    Implicit

    F: CustomizationID (1) eroare structura: element necunoscut ('CustomizationID') in namesapace urnasis:names:specification:ubl:schema:xsd:CommonBasi cComponents-2
    acum alta eroare la generare efactura.
    Va rog daca puteti ajuta.

  6. #16
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    61

    Implicit

    Buna ziua, rezolvati problema dacă setați constanta „E-factura: validarea facturilor se face:" = Prin Duk Integrator si sa aveti default.ini configurat.
    https://mfinante.gov.ro/ro/web/efact...rmatii-tehnice

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •