Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7

Threaded View

  1. #3
    Data inscrierii
    December 2023
    Posturi
    7

    Implicit

    În mesajul anterior am pus link la serviciul de semnătură utilizat, de la Certsign.
    Desigur am instalat driverul pe calculatorul respectiv.

    Lămurirea pe care o doresc este legată de posibilitatea de a folosi un astfel de serviciu de semnătură electronică cu Mentor.
    Menționez iar că, cu ajutorul acestuia, am acces în SPV.

    Utilizarea Paperless vToken presupune existența unui cont în Paperless webSIGN și a unui certificat valid în cloud
    Aplicația Paperless vToken este o aplicație Windows pentru semnarea documentelor fără ca acestea să părăsească sistemul local și pentru autentificarea la un site web ce solicită un astfel de proces.
    Paperless vToken este un token virtual.
    Semnătura electronică gestionată cu ajutorul acestui token virtual - Paperless vToken - este validă, înrolată, situl ANAF o recunoaște și mă pot loga în SPV.

    Întrebarea mea este dacă WinMentor suportă această tehnologie și dacă da, m-ar ajuta ceva detalii suplimentare pentru configurarea corectă a Winmentor.

    Mai adaug aici un link la documentul pdf care conține un ghid de utilizare a tehnologiei de semnătură electronică Paperless vToken publicat de Certsign.

    Mulțumesc!
    Ultima oara editat desystec; 28 December 2023 la 12:27

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •