Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7

Thread: eroare D112

  1. #1
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    22

    Implicit eroare D112

    E: validari globale
    bifa_AgCon
    eroare regula: AbifaAgCon: pt bifa_AgCon=3 se accepta doar daca se declara cel putin un salariat = 54
    Am rezolvat toate celelalte erori dar de asta nu reusesc, ma poate ajuta cineva? Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    sa le luam pe rand, bifa agcon = 3 inseamna firma de it. Adica dvs aveti constanta pe Da. De ce nu aveti nici un angajat incadrat pe tip 54 care inseamna it? Probabil tine de setari. Va rog sa luati documentatia de la salarii si sa verificati setarile
    http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ve...RIE%202023.pdf

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Am si eu aceeasi eroare, este firma de IT, cu un singur salariat. Doar ca acesta mai are un alt contract de munca si la mine nu beneficieaza de facilitati. Am ales sa trec constanta pe NU pentru a putea depune 112.

    Zile linistite,
    Andrea

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    14

    Implicit

    Buna seara,
    Am si eu aceasta eroare, dar in cazul meu am un angajat cu 2 contracte de munca la acelasi angajator. Un contract este cu facilitati it, iar celalalt cumul functie, fara facilitati.
    Pe langa aceasta eroare, nici Cas si impozit nu apar cu sumele corecte in declaratie, dar in mentor apar bine.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    ati incercat si cu versiunea 23122/2?

  6. #6
    Data inscrierii
    December 2020
    Posturi
    1

    Implicit

    Da. Am ultimele versiuni de mentor si declaratii.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    E ceva din baza de date, ce am mai intalnit pana acum, firma de it care nu avea de fapt constanta pusa pe da Screenshot_6.jpg
    Urmariti documentatia http://download.winmentor.ro/WinMent...RIE%202023.pdf
    Daca tot nu va descurcati, luati legatura cu distribuitorul ca sa arunce o privire pe baza de date.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •