Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    14

    Implicit Preluare contributii facilitati

    Buna ziua,
    Cand vreu sa fac salariile pentru domeniul It, nu imi apar automat contributiile cu facilitati la unele firme. Dau preluare, setez constantele, dau refacere, iar apoi cand verific la contributii, nu apar cele cu facilitati. Trebuie sa le pun manual. Situatia asta imi apare doar la unele firme, la altele a mers si imi apar contributiile, iar la altele nu apar. Oare care este problema. Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Problema pleaca de la lipsa unei informatii in table pe luna precedenta. Puteti incerca in prima faza sa rulati din Service/Avarie/ Patchuri /895. Pe unele firme se rezolva de aici

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2018
    Posturi
    3

    Implicit

    Buna ziua,
    Avem aceeasi problema, doar pe una din firmele din domeniul IT, pe restul e totul in regula. In cazul meu, cand setez constanta "Angajatorul desfasoara activitati de creare programe informatice" pe DA, nu imi apar la Contributii angajat/angajator cele noi, si, mai mult, dispar de la Tipuri indemnizatii de asigurari toate indemnizatiile (ramane lista goala). Cu constanta pe NU, apar indemnizatiile in lista.
    Am rulat si patch-ul 895, nu s-a schimbat nimic.
    Puteti sa-mi dati o idee cum as putea rezolva, altfel decat introducand de mana toate contributiile/indemnizatiile?
    Multumesc.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Luati din new contributiile si indemnizatiile de care aveti nevoie. De pe meniul de contributii/indemnizatii cu M din colt stanga sus

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •