Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12

Thread: calcul salarii

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 545

    Implicit

    Nu prea inteleg ce conditii aveti dvs pe acest angajat si de ce nu calculeaza. Ori alegeti sa dati mai multe detalii aici pe forum, sau luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada pe baza de date....

  2. #2
    Data inscrierii
    January 2019
    Posturi
    6

    Implicit

    Buna ziua,

    Repet, am contractul cu functia de baza la un service auto, deci la societatea de connstructii nu mai beneficiez de facilitati, am contract de 4 ore..Trebuie sa imi calzuleze CAS 25 % SI IMPOZIT 10%..La contributii asociate am 6, am dat click, bifa "Opteaza pentru pilonul II" si la "deduceri suspendate pentru luna curenta".Imi calculeaza la 2300 de lei:489 cas, 230 cass, impozit pe salariu 0 si eu zic ca este gresit.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 545

    Implicit

    Si ce tip de contract ati selectat in conditii salarizare la firma de constructii?

  4. #4
    Data inscrierii
    January 2019
    Posturi
    6

    Implicit

    Buna ziua,
    Contract de baza, cumul baza, cred ca aici am gresit.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 545

    Implicit

    Da, am limitat din program sa nu se mai calculeze la cumul functie, ce e functie de baza nu avem cum sa excludem, cred ca va dati seama.

  6. #6
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    25

    Implicit

    Buna ziua, am descarcat si eu versiunea ultima, am schimbat salariile si in statul de plata apare CASS dar in centralizator obligatii si in decl 112 nu imi duce suma la platastat plata constructii.pdf

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 545

    Implicit

    Lista de contributii sinteza nu a fost actualizata inca, urmeaza alta versiune de mentor. Iar pentru versiunea pt 112 trebuie sa mai asteptati, anaful nu a scos inca specificatiile.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •