Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 15 din 15
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Am facut teste cu constanta pusa pe ambele valori si impozitul dus in decl este egal cu cel din mentor. Deci problema dvs e din alta parte. Banuiesc eu ca e vorba de valoarea aia de la drepturi in natura, s-ar putea acolo sa nu aveti bifele puse in regula.

  2. #12
    Data inscrierii
    May 2023
    Posturi
    19

    Implicit

    Diferenta intre Mentor si Mentor Declaratii pe parte de impozit a aparut strict cand am modificat constanta aceea din NU in DA in Mentor, la mine..
    Nu stiu ce reprezinta linia Alte deduceri 3640 din calculul salarial atasat mai sus. Cred ca de acolo este problema....

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Suma care apare pe alte deduceri e suma de la medicalul ingrijire copil, asa trebuie. Constanta de care vorbim noi pusa pe da sau nu, stabileste daca in suma asta sunt incluse sau nu contributiile aferente sumei. Dar eu va spun ca am facut testare cu ambele valori si nu am avut probleme. Cred ca cel mai bine luati legatura cu distribuitorul pentru a arunca o privire pe baza de date sa vada de unde vine problema dvs.

  4. #14
    Data inscrierii
    May 2023
    Posturi
    19

    Implicit

    Suma medicalului este de 4854 nu de 3640 asa cum apare la alte deduceri

  5. #15
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Daca puneti constanta pe da (cea cu venituri neimpozabile) se modifica si suma de la alte deduceri, se duce la 4854. V-am explicat ca e cu contributii sau fara.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •