Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    157

    Implicit preluare eronată solduri Versiunea 23.091/6 (09.10.2023)

    Bună ziua!

    Am observat că după instalarea ultimei versiuni ( Versiunea 23.091/6) după închiderea lunilor nu se preiau corect soldurile. În luna august mi-a preluat în registrul de casă, ca sold inițial, o valoare mai mare cu exact valoarea statului de plată. La 31.07.2023 soldul registrului de casă este corect, la 01.08.2023 soldul inițial (preluat la închiderea lunii iulie) este mai mare. La închiderea lunii august se repetă problema, la 01.09.2023 soldul inițial este mai mare (cu valoarea statelor de plată din iulie și august). Asta se întâmplă doar în Registrul de casă, în balanța de verificare se înregistrează corect, de aici am observat difereța.
    Este o eroare a versiunii sau omit eu ceva? Fac plata salariilor din Casa (lei), îmi apare în registru de casă ca și operat.... și la închiderea lunii se reportează soldul eronat, nu ține cont de statul de plată scăzut.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Este o problema de versiune. Probabil maine vom scoate un kit si pentru modificarile de la salarii si pentru rezolvarea soldurilor de casa, cat si pentru soldurile tva.

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    157

    Implicit

    Mulțumesc!

  4. #4
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    6

    Implicit

    Buna ziua. Am versiunea 23.101/3 și am aceeași problema: îmi preia eronat soldul inițial de la casa. In registrul de casa, soldul inițial nu este același cu soldul final din luna precedentă. Vă mulțumesc anticipat!

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    La mine s-a rezolvat, insa pentru rezolvare a fost necesar sa redeschid lunile care au fost inchise cu versiunea cu probleme. De exemplu eu am deschis iulie si august si asa am redeschis lunile si cu versiunea acesta.

  6. #6
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    6

    Implicit

    Am reușit, mulțumesc!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •