Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit Analitice conturi in <TRANZACTII BANCA>, sectiunea <DISTRIBUIREA VALORII TRANZACTIEI>

    Buna ziua,

    Ce trebuie facut ca sa fie afisate analiticile la conturi in <TRANZACTII BANCA>, sectiunea <DISTRIBUIREA VALORII TRANZACTIEI> cat si in alte sectiuni asemanatoare unde trebuie selectat contul ?

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Sunteti in luna X. In sectiunile respective se afiseaza conturile aflate in planul de conturi in aceeasi luna, X. Daca ati adaugat conturi analitice in alta luna decat X, atunci:
    - daca ati adaugat analitice in X-y (adica inainte de luna respectiva), prin inchidere de luna se transfera conturile respective de la o luna la alta; poate nu s-au rulat inchideri de luna;
    - daca ati adaugat analitice in X+y (dupa luna respectiva), trebuie repetat procesul in luna respectiva - adaugat analitice (eventual schimbat cu mana direct in baza de date a ID-ului de cont pentru a se potrivi cu cele adaugate anterior - asta doar cu distribuitorul), apoi schimbat constante si/sau tipuri contabile, apoi sterse vechile analitice daca nu s-au "reglat" prin spate, pentru ca se vor dubla conturile altfel. Conturile adaugate intr-o luna nu vor aparea in luna anterioara.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit

    Voi incerca aceasta solutie, sper sa reusesc...

    Multumesc mult pentru sprijin!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit

    1. Analiticile adaugate in luna in curs apar in sectiunile respective in cursul lunii?
    2. Ce constante si/sau tipuri contabile trebuie modificate?

    Multumesc!

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit

    Dupa cum se vede in fisierul atasat, nu apar analiticile in <TRANZACTII BANCA>, sectiunea <DISTRIBUIREA VALORII TRANZACTIEI>...analitice conturi_.jpg

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Da un exemplu clar, contul cutare sa apara asa. Este cel mai corect. Din ce inteleg eu din poza tu doresti ca sa zicem contul 461 sa fie analitic, in functie de fiecare partener care il are din configurare? Sau cum anume?

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit

    Doresc sa fie afisate toate analiticile contului 461 si eu sa pot selecta pe cel dorit

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Din cate stiu eu 461 il aduce din configuraera partenerului, daca este legatura cu un partener si conteaza care 461.xyz analitc este legat de partenerul respectiv.

    De exemplu pentru leasing am configurare separata si imi aduce conturile din configurarea lui, la anumiti clienti cu garantii prin constructii am configurarea diferita si imi aduce conturile din cofiguraera lui.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit

    YES, asa functioneaza!!!

    Multumesc mult pentru ajutor!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •