Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2012
    Posturi
    50

    Implicit configurare venituri din drepturi de autor

    Buna ziua,

    Va rog sa ma ajutati cu configurarile necesare privind introducerea unei persoane cu venituri din drepturi de autor si retinerea impozitului. Acesta trebuie declarat in D112.
    Am incercat sa configurez veniturile din drepturi de autor, dar nu imi duce nimic in D112.

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu va calculeaza impozit in foaia de calcul de la stopaj? Verificati constanta de la personal salarizare sa fie completata cu procentul corect Screenshot_26.jpg

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2012
    Posturi
    50

    Implicit

    Buna ziua,

    Am verificat constanta..este completata corect. Cred ca nu introduc eu ceva corect.
    Va rog sa ma ajutati cu pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru introducerea persoanei in program si efectuarea configurarilor corecte, astfel incat sa il regasesc in D112 si sa retina impozitul.

    Va multumesc!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Cred ca mai bine imi dati dvs print screen uri cu introducerea contractului si rezolvarea sumelor in stopaj la sursa.
    Documentatia este disponibila ca de obicei pe ftp urile noastre http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Do...LARII/Solutii/
    Ultima oara editat deIrina; 27 September 2023 la 12:04

  5. #5
    Data inscrierii
    December 2012
    Posturi
    50

    Implicit

    Am reusit intr-un final...am studiat cu mare atentie documentatia si s-a validat D112.

    Va multumesc pentru ajutor!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •