Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2023
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    1

    Implicit Fluturasi de salariu - imposibilitate transmitere pe e-mail catre salariati

    Buna,

    Luna trecuta am intampinat dificultati in transmiterea fluturasilor pe e-mail.
    Luna aceasta nu am mai reusit sa ii transmit catre una dintre societatile client, deloc (+100 salariati)

    Nu reusesc sa inteleg din eroare daca este o problema de la ultimele variante WinMenor ( actualizari) deoarece cei de la gazduire nu gasesc nicio neconcordanta/ problema la adresa de e-mail pe care o utilizam. Nu este de gmail. Nici cei de la IT-ul societatii client nu au gasit ceva in neregula.

    La alt client, pe adresele de gmail nu intra deloc fluturasii, pe cele de serviciu cu un decalaj orar de - 3 -4 ore (transmit la 16.50 si apar ca fiind transmisi la 12.50).

    Eroarea este de tip:
    220-server-......whmpanels.com ESMTP Exim 4.96 #2 Tue, 18 Jul 2023 17:21:50 +0300 <EOL>220-We do not authorize the use of this system to transport unsolicited, <EOL>220 and/or bulk e-mail.<EOL>
    Sent 18.07.2023 17:21:51: EHLO DESKTOP- .....<EOL>

    Ma puteti ajuta cu cateva sugestii?
    Am incercat sa transmit si de pe o adresa de gmail urmand setarile publicate de WinMentor in 08.05.2023, dar si aici, fara succes.

    Mai intampina cineva astfel de dificultati? Mentionez ca nu am facut nicio modificare in program de la momentul in care am apelat la aceasta functionalitate, decat in nomenclatorul de personal adaugand adresele de e-mail ale celor nou veniti.

    Multumesc mult!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Mesajul de eroare spune ca serverul nu (mai) vrea sa trimita mesaje multe deodata.

    De pe server de gmail merge, dar s-a facut mai ciudata setarea: trebuie autentificare in 2 pasi pe contul respectiv, obtinere de o parola care se genereaza pentru o alta aplicatie terta (winmentor in speta), si acea parola se introduce in parola contului din WinMentor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •