Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    77

    Implicit Plata salarii neridicate

    Am și eu o situație: am o sumă din salarii pusă pe neridicat. Salariatul respectiv are contractul încheiat de 2 luni. În meniul "Plata salarii neridicate", acesta nu poate fi înregistrat deoarece nu mai apare în condițiile de salarizare. Cum aș putea să introduc acum plata pentru acest angajat ca să nu mai apară în drepturi neridicate?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Daca preluarea s-ar fi facut cu semaforul si bifa de preluare si contracte inchise, atunci sumele se vedeau in meniu. Daca nu aveti modificari in cursul lunilor in conditii salarizare, atunci puteti prelua cu semaforul din nou

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    77

    Implicit

    Avem modificari , condițiile se preiau doar pentru contractele active, deoarece firma are un flux mare de personal.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Atunci incercati o plata din casa, eventual cu note contabile daca nu se inchid toate conturile

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    77

    Implicit

    Multumesc !
    Pe viitor dacă se poate sa introduceți o variantă similară celei utilizate pentru plata lichidare. Prin selectarea opțiunii "Valoare" în meniu, mentorul ar putea aduce și persoanele cu contracte închise, dacă aceasta nu va implica o bătaie de cap prea mare.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Singura varianta este cum spunea dna. Irina plata prin caserie catre personal, alegeti angajatul respectiv si acolo ii puneti contul din 426 (in partea de jos la casa ) si se vor duce corect in fisa de personal si se va inchide si balanta contabila si balanta personal si fisiele de personal. fara sa fie nevoie de alte note contabila, fac si note contabile cand uita colegele sa plateasca prin angajat si pun direct pe cont si tr sa reglez doar fisiele de personal.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •