Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Thread: cadouri Paste

  1. #1
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit cadouri Paste

    Buna ziua,

    Cum configurez cadourile de Paste in limita de 300 lei neimpozabili pentru a aparea corect in 112?
    Banii au fost virati angajatilor direct in cont, nu au fost luate tichete cadou.
    Incerc prin Drepturi in natura/Sume asimilate salariilor, dar nu stiu ce sa selectez la Categorii de drepturi. "Orice alta suma in bani sau natura"?

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 512

    Implicit

    Meniul este corect, prin drepturi in natura trebuie, configurarea va fi conform imaginii Screenshot_5.jpg

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    eu bifasem tip: Avantaje in bani si natura, pentru ca acolo gasisem Tichete cadou si am considereat ca e ceva similar.

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    O intrebare mai tehnica cum pot face ca sa aud doar un salariat in lista de drepturi in natura la tichetele cadou acordate? Cazul concret este asa, am avut un angajat care a primit mai tarizu bonurile cadou dupa ce facusem lista cu ceilalti salariati, pt simplu motiv ca nu ii aparuse inca cardul cand am dat la toti (nebunii de natura tehnica pt care multumim statului), si am fost nevoit sa sterg si sa refac din nou la toti salariati (doar 22 salariati) ca nu am gasit alta varianta. Exista o alta varianta decat sa sterg si sa refac tot? ca nu stiu eu cum sa fac sa adaug doar acest salariat la lista existenta, am incercat si sa aduc inca o lista noua insa tr sa pun la ceilalti 21 zero si de aceea ma preferat sa sterg. Multumesc anticipat pentru raspuns.

  5. #5
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Daca l-ati adaugat in lista unde aveti definite aceste tichete cadou si veti apasa din nou butonul de Preluare beneficiari o sa fie adaugat si acest angajat.

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2022
    Posturi
    8

    Implicit

    Am configurat cf imaginii, dar prima de paste nu se regaseste in declaratia 112. Va rog sa mi spuneti ce configurari sa fac sa se vada si in 112.

  7. #7
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Buna ziua. Conform carei imagini ati configurat? Ati pus la Tip-Venituri neimpozabile si la Categorie de drepturi-Nedefinit?

  8. #8
    Data inscrierii
    September 2022
    Posturi
    8

    Implicit

    imaginea postata de irina mai sus. problema am rezolvat o. era din cauza faptului ca nu aveam ultima versiune de declaratii.23.022/8

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •