Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    73

    Implicit Pensie privata -asigurare de viata

    Buna ziua ,
    Am urmatorea speta si nu stiu cum sa evidentiez.
    Angajata plateste - pensie privata 600 lei din care 150 lei este deductibila si 450 se opresc contributii
    - asigurare de viata 500 lei din care 150 lei deductibila si 350 se opresc contributii.
    Asigurarea de viata am evidentia-o in Drepturi in natura/Sume asimilate salariatilor, iar pensia facultativa la Rate pensii private . In calcul salarii nu se vede si asigurarea de viata , iar Alte deducerii , suma este prea mare. Ma puteti lamuri daca este bine calculul din imaginea atasata.
    Georgiana

    Calcul facilitati.pdf

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 523

    Implicit

    Cum ati configurat partea pentru care se opresc contributii? Ca in mod normal daca ati bagat-o prin Drepturi in natura, ea ar trebui sa se reflecte impreuna cu cea fara contributii la pozitia Drepturi in natura in recalcul

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    73

    Implicit

    Prima data le-am configurat in Drepturi in natura/Sume asimilate salariatilor, iar apoi le-am sters si acum sunt in Alte drepturi.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 523

    Implicit

    Ar trebui sa le puneti tot in drepturi in natura cu contributii si impozit (plus deduceri) ca sa vedeti daca nu se potriveste mai bine. Bagat prin alte drepturi inseamna ca dati efectiv banii angajatului, se reflecta altfel in restul de plata.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •