Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit Registru imobilizari

    Buna ziua,
    In Martie s-a decis casarea cu decembrie a unui numar de licente expirate, pentru a nu mai figura in liste la inventariere.
    Am facut casarea, dar desi in ianuarie respectivele articole nu mai apar in lista de imobilizari, la februarie si martie apar.
    Am rulat de la refacere stocuri solduri la reconstituire sys id, dar nu am reusit sa rezolv problema.

    Ma puteti ajuta cu un sfat?
    Multumesc,
    Ion Stancutu

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am facut doua teste pana acum si nu am reusit sa reproduc. Dupa ce am vandut/casat licenta, imi spune la fiecare inchidere de luna ca nr de inventar va fi sters si nu il regasesc in nici o lista. La inchidere de luna rulati cu refacere stocuri solduri?

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am mai patit si eu dar sunt "normale" in urmatoarele conditii:
    Caz 1
    Luna curenta de lucru e martie 2023.
    Luna de inventar e decembrie 2022, si daca martie a fost deschis cu acele mijloace fixe iar acuma se face rezolvarea lor corecta de stergere din inventar, le va stterge corect programul.

    caz 2
    Mare atentie sa nu cumva la scoatere din evidenta sa ramana in modulul de mijloace fixe nerezolvate adica sa aiba semnul intrebari sau sa fie aici casate si ele sa ramana in stoc, sa nu existe diminuarea sau bonul de consum pt scoaterea lor din stoc, ca atunci mesajul de stergere e generat de o eroare de procedura si nu ar trebui sa existe.

  4. #4
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Am facut doua teste pana acum si nu am reusit sa reproduc. Dupa ce am vandut/casat licenta, imi spune la fiecare inchidere de luna ca nr de inventar va fi sters si nu il regasesc in nici o lista. La inchidere de luna rulati cu refacere stocuri solduri?
    Am casat licentele. Atat.
    Inchiderea de luna ruleaza cu refacere stocuri solduri.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •