Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Question Suma exceptată conf. OUG 67/2022

    Bună ziua,

    În cazul unui salariat angajat cu 8 a lunii februarie cu salariu de bază de 3000 lei, în calculul salarial, suma exceptată de la impozitul pe venit și contribuții sociale de 200 lei nu se diminuează proporțional cu data de la care este încadrat (respectiv 150 lei), ci apare integral.
    Versiunea curentă este v23.021/1, dar nu am sesizat în corecțiile ultimelor versiuni v23.021/2 o mențiune despre acest lucru.
    Îmi puteți spune dacă am omis eu ceva și cum aș putea corecta?
    Mulțumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am testat acum totul pare in regula. Sunt pe versiunea 23021/4 si calculul a fost facut corect. Atentie la data angajarii din conditii salarizare, la pontaj sa fie facut dupa ce a fost completata data angajatii pentru ca zilele lucrate si active sa fie cele corecte.

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    Vă mulțumesc pentru răspunsul prompt. Voi pune in curand ultima versiune. Momentan îmi apare ca în poza și am verificat cele indicate de dvs.calcul eronat suma exceptata.jpg

  4. #4
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    Bună dimineața. La mulți ani!
    Problema referitoare la calculul eronat al sumei exceptate nu era determinată de versiunea programului sau de celelalte aspecte sesizate de dvs, ci de faptul că eu am importat pontajul din fișier excel. După ce am șters pontajul și l-am adăugat din program, calculul a fost realizat corect. Și atunci când am avut situații de kurzarbeit în trecut,s-a întâmplat la fel, calculul fiind făcut greșit dacă importam pontajul. V-am spus ca să aveți în vedere poate se pot corecta aceste lucruri. Mulțumesc frumos.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Voi testa si partea de import, sa vedem ce se intampla

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am testat si totusi programul face proportie. Nu am nimerit sumele exact ca la dvs, dar nu cred ca e relevant. Screenshot_20.jpg

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •