Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 23
  1. #11
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Buna dimineata,
    A ajuns baza de date ca sa va puteti da seama de eroare cu seriile de facturi?

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am vorbit acum cu distribuitorul si am cerut-o. Ma voi ocupa cand apare baza si cand voi prinde putin timp

  3. #13
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Ceva vesti cu acesta eroare la segmentare?

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nici una, nu a ajuns baza chiar daca am cerut-o, plus ca am si uitat de ea. Trimiteti baza cu wetransfer, sigur mai aveti mailul meu de datile trecute.

  5. #15
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Nu-i bai la ce nebunie a fost acuma cu modificari legislative si declaratii trimestriale de acuma. Trimis baza acuma prin wetransfer. Daca mai este nevoie de ceva imi spuneti. Multumesc.

  6. #16
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Ceva vesti, ati reusit sa va uitati peste baza sa vedeti ce anume se intampla?

  7. #17
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    M-am uitat printre picaturi. Nu m-am prins inca ce e in neregula, trebuie sa aveti rabdare

  8. #18
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, din ce stiu eu de la distribuitor verificarea se face doar dupa numarul din serie nu concatenat serie si numar ca atunci nu ar mai fi problema dupa segmentare. Initial in baza veche cea din care fac segmentarea totul era ok, dupa ce se ruleaza segmentarea se la refacere carnete apar problemele.

    Am serii care nu mai are nici o factura ramasa de incasat, si daca ma duc sa sterg seria nu pot spune ca am numere utilizate in plaja, de fapt el vede o singura serie de genul 1234 in loc de smy1234, summy1234, esummy1234.

    PS: daca e de ajutor pot trimite o baza cu firma nesegmentata si sa vedeti ce se intampla cand se segmenteaza cum inainte refacere carnete erau ok dupa segmentarea zice ca sunt dublate.

  9. #19
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    In curand se va depune un bilant si eu inca ma chinui sa verific aceste serii, ma tot chinui sa sterg seriile care nu au documente si nu reusesc, ceva vesti cu acest bug generat de ruperea de firma?

  10. #20
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Azi datorita unei erori de operare, am fost nevoit sa rulez deblocare carnete si refacerea lor, m-am ingrozit de ce documente dublata imi arata acolo, nu am nici o sansa sa imi dau seama daca chiar este eroare corecta sau doar acel bug de la programare generat de ruperea de firma, prin care orice serie nu mai e verificata dupa serie+numar ci doar dupa numar si asa ma trezesc ca e plin de documente dublata, serii facturi, serii nr de nir, serii nr de proceser verbala de compensare, etc.
    Intrebarea mea este cum pot scapa de ele ca deja imi e groaza ca la anul voi face asta la toata baza de date si nu vreau sa ma gandesc ce erori vor insemna din acest bug in rulare.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •