Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Red face Versiuni noi – Kit WinMENTOR 23.021/1 și DECLARAŢII 23.022/1

    Versiuni noi – Kit WinMENTOR 23.021/1 și DECLARAŢII 23.022/1

    Versiunea nouă WinMENTOR 23.021/1 cuprinde modificări ξn modul de calcul al salariilor pentru angajații ce beneficiază de suma de 200 lei scutită de contribuții și impozit, cf. OUG168/2022, precum și introducerea categoriilor de venituri asimilate salariilor pentru sumele impozabile și cu contribuții pe macheta de Alte drepturi/penalizări.

    Kit-ul noii versiuni de WinMENTOR și documentația cu explicații pot fi descărcate de http://download.winmentor.ro/WinMent...iunea_Curenta/.

    ***

    Noua versiune DECLARAŢII 23.022/1 cuprinde actualizarea declarației D112 conform Ordinului comun nr. 165/7/1272/456 – publicat ξn data de 15.02.2023.

    Important!

    Din cauza modificărilor de structură din program, se poate folosi noua versiune de DECLARAȚII pentru D112 pe luna ianuarie 2023 doar după ce s-a făcut upgrade la versiunea WinMENTOR 23.021/1.

    Kitul noii versiuni de DECLARAŢII și documentația aferentă pot fi descărcate de pe http://download.winmentor.ro/WinMent...iunea_Curenta/.

  2. #2
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    18

    Implicit

    Buna ziua ,
    am citit la actualizari si nu stiu daca am inteles bine, se pot prelua automat in winmentor extrasele de banca ?si cum putem pregati aceasta oparatiune ?
    multumesc !

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Va scriu ce am eu notat pentru aceasta operatiune.
    1. Se selecteaza Banca si Contul
    2. Se completeaza ziua tranzactiei
    3. De pe plusul albastru se selecteaza opriunea import extrase MT940.
    Dupa import, informatiile trebuie verificate pentru a corespunde cu informatiile existente pe extrase.

    ATENTIE: Pentru un import corect contul selectat pe macheta de TREZORERIE trebuie sa coincida cu cel de pe extras.

    Recomandari:
    1. Completarea constantei: Import extrase MT940: director implicit cu fisiere e importat – calea completata sa fie catre un folder general care cuprinde toate extrasele
    2. Extrasele MT940 sa se salveze in foldere separate pe banci/cont/zile pentru a fi mai usor la identificarea acestora
    3. Daca in folder nu va gaseste niciun document se vor introduce manual primele caractere pentru identificarea extrasului.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •