Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2023
    Posturi
    4

    Implicit configurari salarii 2023

    Buna
    Am facut update la Mentor, acum am versiunea 23.011/3BDE si pentru ca nu imi apareau configurarile actualizate pentru salarii, le-am introdus manual, insa dupa ce dau recalcul salarii nu-mi ia in calcul scutirea de 200 lei, calculand astfel contributiile la 3000 lei, nu la 2800 lei.
    La Datorii la stat 5.9 sunt constantele vechi si nu am posibilitatea de a le introduce aici manual pe cele noi pentru salarii.
    Cum ar trebui sa procedez?
    Va rog sa ma ajutati cu solutii pentru problemele mele precizate mai sus.
    Multumesc.

  2. #2
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Actualizarea cum a fost factura? Intai cu 23.011/1 bde care actualizaeaza structile si constnatele si pe urma ai copiat exe cu 23.011/3 bde sau direct copiere de 23.11/3?

    Daca nu iti apar constantele ar trebui rulat din service actualizare constante, eu unul facand actualizarea in pasi: pasul 1 actualizarea la /1bde iar pasul 2 copiere de /3 a fost ok au aparut toate configurarile si constnatele.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    nu ati facut intai upgrde la 23011/1? Pentru ca versiunea de care spuneti este doar un exe fara new, deci fara constante noi fara de care nu functioneaza cei 200 lei si nici alte chestii la salarii

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •