Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Sume diferite D112 vs lista stat plata

    Buna ziua
    Exista diferente intre D112 generata si lista stat plata, campurile aferente calcul CAS si CASS suportata de firma pentru diferenta intre salar realiza si salar minim.
    (Coloanele CAS platite de angajator, si CAS platite de angajator , sumele sunt calculate ca diferenta de la 2800, nu de la 3000 cum calculeaza in D112)

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 515

    Implicit

    Declaratia 112 nu a fost inca actualizata. Debia ieri s-au publicat proiectul si anexa. Deocamdata situatia corecta este in mentor.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Declaratia 112 nu a fost inca actualizata. Debia ieri s-au publicat proiectul si anexa. Deocamdata situatia corecta este in mentor.
    In Mentor e gresit, nu trebuie sa calculeze la diferenta intre salar si 2800, Suma de 200 lei se aplica la un program complet de 8 ore.
    Daca omul are 7 ore nu i se aplica cei 200, defapt acolo e problema!

    Multumesc

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 515

    Implicit

    Cum am mai scris si in alt post aici pe forum, programul nostru inca nu are limitari in ceea ce priveste norma si tipul de contract pentru aplicarea sumei de 200 de lei. Operatorul trebuie sa intervina si daca stie ca nu sunt indeplinite conditiile nu trebuie sa puna suma de 200 in conditii salarizare.

  5. #5
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Cum am mai scris si in alt post aici pe forum, programul nostru inca nu are limitari in ceea ce priveste norma si tipul de contract pentru aplicarea sumei de 200 de lei. Operatorul trebuie sa intervina si daca stie ca nu sunt indeplinite conditiile nu trebuie sa puna suma de 200 in conditii salarizare.
    Deci, precizez, nu este pusa suma de 200, dar softul dvs. ia in calcul suma de 200, de unde? nu stiu...tocmai asta e problema, dar ... nu mai zic nimic.
    Cand postez ceva, nu postez aiurea, dar... fiecare interpreteaza cum vrea!

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 515

    Implicit

    Luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada concret. Cred ca va dati seama ca sunt cazuri cand nu poate nimeni sa isi dea seama ce se intampla pe baza dvs de date fara acces la ea. Oricum pana acum nu am avut pe nimeni care sa spuna ca luam in calcul cei 200 fara sa fie trecuti in conditii salarizare.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •