Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2012
    Posturi
    50

    Implicit eroare „recalcul lichidare”

    Buna ziua,

    Ma confrunt cu o situatie ciudata. Am preluat o evidenta contabila. Vechea contabila a rupt baza de date la 01.01.2023 si a constituit o firma noua incepand cu anul 2023. Inainte de a rupe baza de date nu a preluat salariatii din luna decembrie 2022 la luna ianuarie 2023. Am reintrodus eu salariatii la ianuarie 2023 (4 angajati). Introduc pontajul pentru toti si dau ”recalcul lichidare”. Pentru 3 salariati imi calculeaza corect salariile, iar pentru unul dintre ei nu imi calculeaza deloc(desi este pontat). Mentionez ca am dat ”verificare structuri”, ”reindexare”, ”reconstituire SSYD”. Am sters salariatul problema, l-am reintrodus si tot nu imi calculeaza salariul lui.
    Ce ar trebuie sa fac?

    Multumesc pentru sfaturi!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Cu toata experienta mea in domeniu, nu ma pot gandi la un motiv anume fara sa vad baza de date. Adica nu cred ca nu ati trecut salariul in conditii (treceti si la brut si la incadrare) sau ca zilele din pontaj nu sunt active. Poate mai bine luati legatura cu distribuitorul sa vada concret si daca el nu se descurca sa trimita la noi o baza de date.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •