Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 11
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2020
    Posturi
    21

    Implicit Calcul salarii cu facilitati - salar minim

    Buna ziua. Am salariati cu salariul de baza brut lunar de 3.000 lei la care se adauga spor de vechime (nu depaseste cu tot cu spor 4.000 lei) si deci beneficiaza de facilitatea cu suma de 200 lei neimpozabila (si fara contributii). Am incercat toate variantele dar nu imi calculeaza salariul corect. Am pus si contributia cu facilitate dar acel artificiu nu prea se pliaza pe acest caz deoarece salariul brut depaseste 3.000 lei, incadrandu-se totusi in facilitati.
    Ceva nu fac bine dar nu stiu ce.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Modul de calcul tine cont de urmatoarele: zile active, salariul de 3 mii si plafonul de 4 mii, care tine cont si de bonuri de masa si alte sume asimilate. Acum, nu stiu exact cum aveti dvs, daca vreti puneti print screen cu macheta de recalcul.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    O intrebare tot legata de facilitati, cei 200 lei daca ii trec softul ii acorda si la cei care au cumul functie cu toate ca nu au deducere personala si nu este functie de baza, asa e gandit sau este eroare, intreb ca sa stiu cum sa fac procedura la colegii ca sa nu ma trezesc cu nebunii.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    ce norma au salariatii dvs cu cumul?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    De fapt nu are nici o importanta intrebarea mea. Noi nu am facut limitari in program pe partea asta. Dvs daca stiti ca nu are dreptul nu ii treceti in conditii de salarizare cei 2 sute.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns e perferct, (norma este de 8 ore), am banuit eu ca este fara limitare , si e lasat la optiunea utilizatorului sa ii dea sau nu. Nu are drept nu are ce cauta acolo cei 200 lei e perfect asa, apar insemna ca are dreptul si ii ia in calcul.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2020
    Posturi
    21

    Implicit

    Chiar nu stiu. Am mai verificat acum parametrii configurare salarii sa vad daca am introdus bine si nu vad diferente. Singura problema este faptul ca la mine in soft nu gasesc la constante constantele noi, mai ales acea constanta cu limita superioara venit pt calcul suma 200 scutit - am versiunea 23.011/3 si chiar nu stiu ce sa ii fac. Atasat si calcul salarii asa cum imi apare acum.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ati facut upgrade de versiune intai cu 23011/1? Pentru ca nu puteti veni de pe o versiune mai vechi direct pe exe 23011/3, nu aveti new-ul cu constantele noi

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2020
    Posturi
    21

    Implicit

    Acum am verificat si problema e de la constanta aia cu limita superioara la 4.000 lei. Este foarte ciudat ca la alte firma care le am in mentor apare acea constanta, dar la una din ele nu apare. Nu stiu ce s-a intamplat.

  10. #10
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    De rulat service/avarie/actualizare constante si ar trebui sa apara

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •