Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit Deducere tineri pina la 26 de ani

    Buna ziua,
    La calculul salariilor pe luna ianuarie la o angajata de 26 de ani si 3 luni imi aplica deducerea pt tineri pina la 26 de ani.
    Oare e corect?
    Nu ar trebui aplicata deducerea pina la 26 de ani si nu peste?
    Multumesc.
    Diana.

    Si oare cum se poate sa apara deducerile pt tineri si deducerile pt copii (invatamint) in fluturasi?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Cred ca mai avem de umblat la codul pentru aceasta situatie. Vom interveni in urmatoarea versiune. Dar daca aveti nevoie pana atunci (daca trebuie neaparat sa dati salarii) atunci puteti modifica constanta Screenshot_2.jpg, puneti 25

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Multumesc.

  4. #4
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Buna ziua!
    Angajat de 24 de ani cu brutul de 4.400 si tichete de masa de 600 beneficiaza de deducerea pt tineri pina la 26 de ani?
    Mentorul nu o ia in considerare dar daca fac simulare pe https://www.calculator-salarii.ro/ tine cont de deducerea de 450.
    Multumesc.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Din cate stiu eu, plafon este 5 mii de lei (toate sumele impozabile) Exprimarea in lege este pana in ....

  6. #6
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Multumesc.
    Asa am interpretat si eu. Dar dupa https://www.calculator-salarii.ro mai castiga cativa banuti.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Am mai avut situatii cand utilizatorii foloseau aceste calculatoare pe net, dar luat la pix si la banut in cazuri mai complicate nu e chiar exact. Daca aveti explicatii de la legiuitori care contrazic modul in care calculam in momentul de fata, noi suntem deschisi la schimbari

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •