Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    18

    Implicit Scutire suma calcul contributii OUG 168/08.12.2022 -> CIM medic norma 7 ore/zi

    Buna dimineata,

    Am observat ca in cazul CIM-urilor aferente medicilor care au norma intreaga de 7 ore/zi, nu ma lasa la salarizare sa trec cei 200 lei scutiti cf. OUG, cu toate ca salariul de incadrare este fix 3.000 lei. Ar trebui facute si alte setari, sau la ei nu se aplica scutirea?

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Pe ultima versiune, daca constanta cu salariul minim este completat in constanta, atunci programul va lasa sa treceti 200 si calculeaza corect. Singura mea problema este sa vedeti legea daca permite cu 7 ore, eu stiu ca erau mentionati undeva termenii de norma intreaga si functie de baza.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    18

    Implicit

    Am instalat deja ultima versiune si nu ma lasa sa salvez cand trec cei 200 lei scutiti conform OUG. In ceea ce priveste termenul de norma intreaga, pentru medici norma intreaga reprezinta doar 7 ore/zi, conform legislatiei in vigoare.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Pai ce va spune cand incercati sa treceti cei doua sute?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    18

    Implicit

    Cu toate ca la salar tarifar este valoarea de 3.000 lei, cand apas pe Salvez, imi apare mesajul "OUG 168 se aplica pentru 200 lei din salar minim..."

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Da, dar constanta cu salar mimin e completata cu 3 mii?

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    18

    Implicit

    Aici era problema (cu toate ca anterior modificasem ... cel mai probabil nu s-a salvat), multumesc!
    O zi buna!

  8. #8
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    La privat sau la stat? In privat norma medicilor e de 8h/zi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •